Haluk Bilginer ve Selçuk Yöntem’in yer aldığı, Joseph Ruben‘in yönettiği ve Jeff Stockwell‘in senaryosunu yazdığı The Ottoman Lieutenant Amerika Birleşik Devletleri’nde vizyona girdi.

ABD’li ve Türk yapımcıların birlikte gerçekleştirdikleri Hollywood prodüksiyonu The Ottoman Lieutenant, Birinci Dünya Savaşı sırasında Doğu Anadolu’nun bir şehrinde, Van’da geçiyor. Bir Osmanlı subayı olan İsmail ile Amerikalı bir hemşire arasında geçen aşkı konu alan filmin başrollerinde  aktör Ben Kingsley, Kara Şahin Düştü ve Pearl Harbor filmlerindeki performansıyla hafızalara kazınan Josh Hartnett, Game of Thrones’ta Daario Naharis karakterini canlandıran Michiel Huisman ve Da Vinci’s Demons dizisi ile tanınan Hera Hilmar yer alıyor.

The Ottoman Lieutenant’ta Halil Bey rolünde Haluk Bilginer’i, Melih Paşa rolünde ilk defa bir Hollywood filminde rol alan Selçuk Yöntem’i izleyeceğiz. Filmin çekimleri, Avrupa’nın en büyük platolarından biri olan Prag – Barrandov Stüdyoları’nda, Çek Cumhuriyeti, İstanbul ve Kapadokya’da gerçekleşti.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.