10 Mart’ta ABD’deki sinema salonlarında gösterime giren Osmanlı Subayı (The Ottoman Lieutenant) filmi, Amerika’dan sonra Türkiye’de de gösterime girmek için gün saymaya başladı.

Osmanlı Dönemi’nde Birinci Dünya Savaşı sırasında Doğu Anadolu’da geçen filmde bir Osmanlı subayı olan İsmail ile Amerikalı bir hemşire arasındaki aşkı konu edinen The Ottoman Lieutenant‘ın Türkiye’deki vizyon tarihi 19 Mayıs olarak açıklandı.

Türk ve Amerikalı yapımcıların ortak projesi olan ve yapımcılığı Y – Film ile Easters Sunshine Film‘in üstlendiği The Ottoman Lieutenant ile ilgili Amerika Ermeni Ulusal Komitesi’nin tüm sinema salonlarına ve okullara mesaj göndererek gösterimini boykot edeceğini açıklaması filme olan ilgiyi artırmış görünüyor.

Gandhi filmindeki performansıyla adını sinema tarihine yazan Oscar ödüllü usta oyuncu Ben Kingsley, Pearl Harbor filmiyle tanınan Josh Hartnett ve Game of Thrones’ta canlandırdığı Dario Naharis karakteri ile tanıdığımız Michiel Huisman‘ın başrollerinde yer aldığı The Ottoman Lieutenant filminde Hollywood filmlerinin Türk oyuncu kadrosundaki demirbaşı Haluk Bilginer (Halil Bey) ile ilk Hollywood tecrübesini yaşayan Selçuk Yöntem (Melih Paşa) de rol alıyorlar.

Film, Da Vinci’s Demons dizisinden tanıdığımız güzel aktris Hera Hilmar’ın canlandırdığı Lillie Rowe karakterinin gözünden anlatılacak.

Amerika’da 10 Mart tarihinden bu yana toplam 219 bin 376 dolar gibi sağlam bir hasılat elde eden filmin senaryosu Jeff Stockwell’e ait. Yönetmenliğini Joseph Ruben‘in yaptığı filmin etkileyici müzikleri ise Geof Zanelli imzası taşıyor.

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.