Haberler

Osgood Perkins İmzalı Gretel & Hansel’den Fragman Geldi!

En bilinen çocuk masallarından Hansel ve Gretel’den bir kabus yaratan 2020 korku sinemasının ilk örneklerinden Gretel & Hansel filminden yeni fragman geldi.

Son dönemde başarılı örneklerini izlediğimiz korku sineması,  özellikle geride bıraktığımız senede Hereditary, The Lighthouse, Midsommar gibi filmlere imza atan genç yönetmenlerle yeniden doğuşunu müjdeledi. 2020’nin dikkatleri üzerine çeken ilk fragmanı ise The Blackcoat’s Daughter ve I Am the Pretty Thing That Lives in the House gibi filmleriyle adını duyduğumuz Osgood Perkins’in Gretel & Hansel‘inden geldi.

Rob Hayes’in senaryosunu kaleme aldığı filmin oyuncu kadrosunda Sophia Lillis, Sammy Leakey, Alice Krige, Charles Babalola ve Jessica De Gouw yer alıyor. Film isminden de anlaşılacağı üzere Hansel ve Gretel masalından uyarlama. Klasik bir masalı gerçek bir kabusa çeviren yapım yemek ve iş bulabilmek için küçük kardeşi Hansel ile birlikte ormanın derinliklerine doğru yolculuğa çıkan genç Gretel’in ormanda şeytani bir cadı ile karşı karşıya gelmesini konu alıyor.

Amerika’da bu ay içinde sinemaseverlerle buluşacak olan film için Türkiye’de henüz bir vizyon tarihi yok. Filmin fragmanına aşağıdan göz atabilirsiniz.

 

Ekin Taneri
1991 Şubat’ında Ankara’da doğdu. Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü mezunu. Uykusuz gecelerin insanı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Sanat ve Tasarım yüksek lisansı ile cebelleşmekte. Hayata kadraj arkasından bakmayı sever. Robert Mapplethorpe ile özel bir bağı var. Çocukluğundan beri filmlere karşı özel bir tutku duyuyor. Şu sıralar part time reklamcı, part time ninja olarak hayatını sürdürüyor.

Yorum yaz