Hafızadan Çıkmayanlar

Oscar Kazanan Filmlere 8 Dakikalık Bir Yolculuk

“Gördüğünü, senin gördüğün gibi gören ilk insan, sen ol.” Robert Bresson

Hiçbir göz En İyi Görüntü Yönetmeni ödülünü kazanan bir yönetmen kadar, hayatın çarpıcı noktalarını zarif bir şekilde yakalamış olamaz. Oscar iştahımızı biraz azaltmak için Burger Fiction’ın Andy Schneider & Jonathan Britnell’ı, bize 8 dakikalık, 1928 Akademi Ödülleri’nin başlangıcından bu yana ödül almış her filmin en çarpıcı ve en ikonik görüntülerini gösteren bir video hazırlamış. 

Görüntüler “Gone With the Wind” ın o mükemmel siyah beyaz perdesinden başlayıp “Close Encounters of the Third Kind,” daki keskin neonlara ve Emmanuel Lubezki‘nin üçlü başyapıtları “Gravity”, ” Birdman “ve” The Revenant “a kadar uzanıp; 2016’ya damgasını vuran “Arrival” (Bradford Young), “La La Land” (Linus Sandgren), “Moonlight” (James Laxton), “Silence” (Rodrigo Prieto) ve “Lion“(Greig Fraser) filmlerinin sahneleriyle tamamlanıyor.

Akademide En İyi Film Ödülünü kazanan filmler için 8 dakikalık videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Serel İğrek
9 Nisan 1991 yılında çok şiddetli yağan yağmurlu bir günde doğmuş. Yükseleni de dahil olmak üzere homojen bir koç burcudur. İsmi tamamen orijinal ve taklitleri gerçeğini yansıtmamaktadır. Sinema ile tanışması hatırlayamayacağı kadar küçük bir yaşta başlamış. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler okumuş, sonrasında kendini Amerika'da bulmuş. Şimdilerde tekstil sektöründe hayatını yarı aç yarı tok devam ettirmekte. Boş vakitlerini senaryo yazarak süsler.

Yorum yaz