Haberler

Oscar Aday Adayı Les Misérables’dan Yeni Fragman Yayınlandı

Bu yılın Oscar aday adayı Les Misérables’dan yeni fragman yayınlandı.

2020 yılının En İyi Uluslararası Film Oscarı için, Fransa’nın aday adayı  Ladj Ly imzalı Les misérables olarak belirlendi. Geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen Cannes Film Festivali‘nde büyük beğeni toplayan ve Jüri Özel Ödülüyle dönen ve başrolünü Damien Bonnard’ın üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda; Alexis Manenti, Djebril Zonga, Steve Tientcheu ve Jeanne Balibar gibi isimler yer alıyor.

Paris’in banliyö semtlerinden biri olan Montfermeil’de geçen hikaye, 2005 yılında şehirde yaşanan olaylardan esinlenerek filmin baş karakteri Stéphane’ın güvenlik ekibine katılmasını ve bölgedeki çeteler ile polis arasındaki çatışmayı konu alıyor.

Les misérables, Türkiye’de 24 Ocak 2020 tarihinde sinemaseverlerle buluşacak.

 

Filmin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz:

 

 

 

Gaye Kiper
1996 yılının Mayıs ayında İstanbul’da doğdu. Mütercim-Tercüman olmanın yanı sıra hayatının her döneminde olduğu gibi yine sanatla ilgileniyor. Uzun süre Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimi aldı ve her daim kendisini farklı mutluluklara yönelten sinema ve tiyatro dünyasını çok sevdi. Şimdilerde ise, bu dünyasına bir de seyahati kattı ve gezip görme merakından kendisini alamıyor. Gelecekte bir gün bu sanat dünyasının bir parçası olabilmeyi umuyor.

Yorum yaz