Orlando Bloom ve Scott Eastwood’lu Savaş Filmi “The Outpost”un Fragmanı Yayımlandı!

Karayip Korsanları, Yüzüklerin Efendisi gibi filmlerdeki rolleriyle hafızalara kazınan Orlando Bloom ile Hızlı ve Öfkeli 8, Pasifik Savaşı gibi filmlerde rol alan Scott Eastwood’un birlikte ekran karşısına geçeceği savaş filmi “The Outpost”un fragmanı yayınlandı.

Koronavirüsünün sinema salonlarını teker teker boşaltması üzerine merakla beklenen pek çok film de askıya alınmıştı. Ancak özellikle son birkaç gün itibariyle Tenet, Unhinged gibi filmlerin vizyon tarihinin netleşmesiyle birlikte sinemaseverlerin yüzü de gülmeye başladı. O filmlerden biri ise Karayip Korsanları, Yüzüklerin Efendisi gibi filmlerdeki rolleriyle tanıdığımız Orlando Bloom ile Hızlı ve Öfkeli 8, Pasifik Savaşı: İsyan filmlerinde rol alan Scott Eastwood‘u bir araya getiren savaş filmi; “The Outpost” oldu.

Geçtiğimiz yıl çekimleri başlayan filmde Eastwood ile Bloom’un yanı sıra Jack Kesy, Taylor John Smith, Caleb Landry Jones, Jacob Scipio ve Milo Gibson gibi önemli oyuncuların da rol alacağı öğrenildi. Afganistan’daki Amerikalı askerleri konu alan savaş-gerilim türündeki film; Temmuz ayında ABD sinemalarında gösterilecek. Öte yandan filmin geleneksel bir şekilde gösterime girmeden önce 2 Temmuz’da Fathom Events aracılığıyla 500 sinemada gösterilmesi planlanıyor.

The Last Castle, Straw Dogs gibi filmlerden hatırladığımız Rod Lurie‘nin yönetmen koltuğuna oturduğu The Outpost’un senaryosu ise Eric Johnson ve Paul Tamasy imzası taşıyor. Eric Johnson ve Paul Tamasy ikilisi ise 2011’de The Fighter filmi ile “En İyi Özgün Senaryo” dalında Oscar adayı olmuştu.

Dün itibariyle fragmanı dijital ortamda paylaşılan The Outpost filmi; CNN muhabiri Jake Tapper’ın kurgusal olmayan çok satan kitabı “The Outpost: An Untold Story of American Valor”a dayanıyor. Afganistan Savaşı’nda Kamdeş Muharebesi’nde 400 Taliban isyancının 2009 saldırısını ele alan filmin konusu ise şu şekilde: Sürekli Özgürlük Harekatı sırasında 53 Amerikan askerinin 400 direnişçi ile verdiği mücadele anlatılır. Yaşanmış bir olayı ele alan filmde; aslında yerel halk ile toplumsal kalkınma çalışmaları yapması gereken Amerikan Savaş Karakolu Keating’in Taliban tarafından saldırıya uğraması konu edinilir. Aynı zamanda Pakistan sınırına 22 kilometre uzaklıkta bulunan askeri üste konuşlanan askerler tehlike altındadır. Askeri üssün kapatılması yönünde karar alındığında ise Taliban bunu öğrenecek ve son bir söz söylemek isteyecektir.

3 Temmuz’da VOD olarak yayınlanacak olan The Outpost filminin fragmanını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Serap ILGIN | Fil’m Hafızası

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.