On Body and Soul (2017)

Bir mezbahada yöneticilik yapan ve pek de konuşkan olmayan Endre’nin hayatı, Maria’nın ortaya çıkışıyla tamamen değişir. Endre, görür görmez etkilendiği Maria’ya karşı olan duygularını kendine bile söyleyemezken Maria’nın kılı kırk yaran tavrı da bu durumu kolaylaştırmamaktadır. Sosyal yaşama adapte olmakta güçlük çeken, kendi dünyasında yaşayan iki karakter arasındaki dile gelmemiş duygular, fabrikada gerçekleşen hırsızlık olayının soruşturması devam ederken, aslında her gece kimsenin bilmediği bir alemde buluştuklarını öğrendiklerinde gün yüzüne çıkar. Nev-i şahsına münhasır karakterlerimiz de kendilerini, daha önce tecrübe edilmeyeni tecrübe etmek üzere masalsı bir maceranın içinde bulurlar.

Macaristan yapımı 2017 Altın Ayı Ödüllü, 2018 Oscar’ının Yabancı Dilde En İyi Film Adayı On Body and Soul, müzikleriyle, rüya gibinin hakkını veren rüya sahneleriyle, alışılmadık, naif, zaman zaman da komik bir ilişkiyi izleyiciyle buluşturup, bizleri kendine hayran bırakmayı başarıyor.

Filmin Künyesi

Yönetmen: Ildikó Enyedi
Oyuncular: Géza Morcsányi, Alexandra Borbély

Yazar Hakkında

Zeynep Enginer

1991 yılının Ağustos'unda doğdu. İradesi dışında gerçekleşen bu olay takdir edersiniz ki birtakım aktiviteler gerçekleştirmesine de olanak tanıdı. Bu kez iradesiyle; İzliyor, okuyor, yazıyor, yemek yapıyor ve yiyor. Psycho izlemekten ve barbunya yemekten asla sıkılmıyor.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.