Haberler

Olivia Wilde ‘’Perfect’’ ile İkinci Kez Yönetmenlik Koltuğuna Oturuyor

Ünlü oyuncu Olivia Wilde, Amerikalı jimnastikçi Kerri Strug’ın hikayesini anlatan ‘’Perfect’’ adlı biyografi filminde ikinci kez yönetmen koltuğuna oturmaya hazırlanıyor.

Geçen yıl gençlik filmi ”Booksmart” ile ilk kez yönetmen koltuğuna oturan Olivia Wilde, ikinci yönetmenlik denemesine hazırlanıyor. Wilde, jimnastikçi Kerri Strug‘ın yaşamını konu edinen biyografik ‘’Perfect’’in yönetmenliğini üstlenecek. Film, Kerri Strug ve John P. Lopez‘in birlikte kaleme aldığı ‘’Landing on my Feet, a Diary of Dreams’’ adlı kitaptan uyarlanacak.

”Perfect”, 1996 Yaz Olimpiyatları’nda jimnastikçi Kerri Strug‘ın olağandışı bir şekilde Ruslara karşı galibiyet kazanma hikayesini konu edinecek. Amerika’nın Rusya’yı geçmesine yalnızca yarım puan kalmış, Strug ise sergilediği jimnastik performansıyla hem altın madalyanın sahibi olmuş, hem de korkunç bir şekilde bacağını kırmıştı. Çekimlerine önümüzdeki günlerde başlayacak filmin vizyon tarihiyle ilgili henüz net bir bilgi yok.

Mustafa Özyurt
Çocukken Rambo ve Bruce Lee kasetleriyle tanıştığı filmlerden hiç kopmadı. Ankara’da geçen üniversite yıllarında Kızılırmak Sineması ile bağımsız filmler ve Avrupa filmleriyle tanıştı. Nordik sinemasının hayranı ve Lars Von Trier, Aki Kaurismaki ve Nuri Bilge Ceylan filmlerinin sıkı bir takipçisidir. O filmi aramaya devam ediyor.

Yorum yaz