‘’The Haunting of Hill House’’ dizisinin yıldızlarından Oliver Jackson-Cohen ‘’The Invisible Man’’in başrolünde yer alacak.

İlk olarak 1933 yılında beyazperdeye taşınan ve Claude Rains’in hayat verdiği ‘’The Invisible Man’’in yeni versiyonunda ‘’The Haunting of Hill House’’ ile tanıdığımız Oliver Jackson-Cohen başrolde olacak. Elisabeth Moss, Aldis Hodge, Harriet Dyer ve Storm Reid gibi isimlerin daha önce oyuncu kadrosunda açıklandığı film, H.G. Wells’in bir kimyagerin monocane isimli gizemli bir ilaçla ilgili bir dizi test çalışması yaparken görünmezliğin formülünü keşfetmesini anlatan kitabından esinlenerek senaryolaştırılmış. ‘’The Invisible Man’’ 2008 yılında Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Film Daire’sinde koruma altına alınmıştı.

Gelecek yıl Mart ayında gösterime girmesi için hazırlıkları yapılan filmin çekimlerine bu yaz Avustralya’da başlanacak. ‘’The Invisible Man’’in hem senaryosunu yazan hem de yönetmenliğini yapacak olan Leigh Whannell filmin aynı zamanda da yapımcısı. Whannell 2018 yılında da yine aynı şekilde ‘’Upgrade’’ filminin senaristliğini, yönetmenliğini ve yapımcılığını üstlenmişti. Yönetmeni yine senaryosunu yazdığı ve yapımcılığını üstlendiği “Insidious: The Last Key’’den hatırlıyoruz.

Oliver Jackson-Cohen bir Netflix serisi olan ‘’The Haunting of Hill House’’ dizisinde Luke Crain karakterini canlandırmıştı. Daha önce ise ‘’Dracula’’ dizisinde Jonathan Harker karakterini canlandırmıştı.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.