Kış Uykusu’ndan beri merakla yeni projesi beklenilen Altın Palmiye ödüllü Nuri Bilge Ceylan sonunda yeni filminin çekimlerine başladı.

nuri-bilge-ceylan-interview-samsung-16x9

Nuri Bilge Ceylan‘ın beklenen yeni projesinin ilk haberini eşi Ebru Ceylan’ın Instagram hesabında paylaşmıştı. Filmin adının Ahlat Ağacı olduğu biliniyor ve kadrosunda Murat Cemcir ve Hazar Ergüçlü gibi isimlerin olduğu konuşuluyor.

Ahlat Ağacı’nın, Arte France Cinema’nın da desteğiyle bir Türk-Fransız ortak yapımı olacağı duyuruldu. Arte France Cinema tarafından yapılan açıklamaya göre Ahlat Ağacı, kitabını yazarken para sıkıntısı yaşayan bir adamı konu alacak ve işleri onun için daha da zorlaştıran babasıyla ilişkisini izleyeceğiz. Ceylan ise filmin konusunu “Sevelim veya sevmeyelim, bazı özelliklerimizi babalarımızdan alırız. Zayıflıklarımızı, alışkanlıklarımızı ve daha birçok şeyi. Film, babanın ve oğlunun aynı kaderi paylaşmasıyla oluşan kısır döngüyü acı veren deneyimlerden oluşan bir seriyle anlatacağız” şeklinde özetledi.

Çekimlerine Çanakkale’de başlanan filmin 2017’de vizyona girmesi bekleniyor ve senaryonun fotoğrafından anlaşıldığı üzere yine Bir Zamanlar Anadolu’da ve Kış Uykusu gibi 3 saat civarında olacağı konuşuluyor. 2017 Cannes Film Festivali’ne yetişip yetişmeyeceği ise henüz belli değil.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.