Haberler

Nuh Tepesi’nden İlk Fragman Geldi

Haluk Bilginer ve Ali Atay‘ın başrolde olduğu Nuh Tepesi‘nden ilk fragman paylaşıldı.

Nuh Tepesi, babasının son isteğini yerine getirmeye çalışan Ömer’i merkezine alıyor. Ömer’in babası İbrahim’in son isteği, köyde kendisinin diktiğini iddia ettiği ağacın altına gömülmektir. Ancak köylüler bu amacın Nuh Peygamber tarafından dikildiğini ileri sürünce köylüler ile Ömer ve babası arasında bir mücadele başlar. Bu sırada bir süredir görüşmeyen baba ve oğlun ilişkisi yeni bir boyut kazanır.

Film Pencereler ArdındaUzun Bir Gün ve Nahoş Bir Mevzu kısa filmleriyle tanınan yönetmen ve senarist Cenk Ertürk‘ün ilk uzun metraj filmi. Filmde baba-oğlu canlandıran Haluk Bilginer ve Ali Atay‘a Hande DoğandemirMehmet Özgür ve Arın Kuşaksızoğlu eşlik ediyor.

Geçtiğimiz yıl Tribeca Film Festivali‘nden En İyi Senaryo ve En İyi Erkek Oyuncu ödüllerinin sahibi olan film, Altın Koza‘da da En İyi Film seçilmişti.

Nuh Tepesi, 6 Mart‘ta vizyonda olacak.

İrem Naz Güvel
1990 yılında İstanbul’da doğdu. Kadir Has Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü mezunu. Küçükken tiyatrocu olacağım diye tutturdu. Bu alanda faaliyetlerini sürdürürken yönünü sinemaya çevirdi ve önünü alamadı. İş hayatında 1 kanal ve 2 yayınevi bulundurarak editörlük yapıyor. Buffy the Vampire Slayer hastası ve hakkında 7/24 konuşma potansiyeline sahip.

Yorum yaz