Geçtiğimiz ay sinema dünyasında neler oldu, hangi haberler ön plana çıktı? Fil’m Hafızası sosyal medya ekibi tarafından size Nisan ayında ulaştırılan haberler içerisinden en çok okunanları derledik.

3 Oscar Ödüllü Yönetmen Steven Spielberg’in Son Filmi BFG’nin Fragmanı Yayımladı.

the bfg

Roald Dahl‘ın aynı adlı çocuk kitabından sinemaya uyarlanan filmde, filme adını veren iyi huylu deve, Casuslar Köprüsü ile Oscar ödülüne layık görülen Mark Rylance hayat verecek. Filmin başrollerinde Rylance’a Ruby Barnhill, Rebecca Hall, Bill Hader ve Jemaine Clement eşlik edecek.

Türkiye’de 1 Temmuz 2016‘da gösterime girecek olan film, yetimhanede yaşayan küçük bir kız olan Sophie ile küçük çocukları yemeyi reddettiği için diğer devler tarafından dışlanan iyi huylu bir dev olan BFG’nin, insanların dünyasına korku salan kötü devleri yakalamak için eşsiz bir maceraya atılmasını konu alıyor.

Filmin fragmanını haberini yaptığımız bu sayfadan izleyebilirsiniz.


Woody Allen’ın Merakla Beklenen Yeni Filmi Cafe Society’nin İlk Fragmanı Yayımlandı.

cafe-society-woody-allen

Kristen Stewart, Jesse Eisenberg, Steve Carell gibi isimlerin başrolü paylaştığı film, 1930’larda film endüstrisinde çalışmayı umarak Hollywood’a gelen ve aşık olan genç bir adamın öyküsünü anlatıyor. Filmde aynı zamanda Blake Lively, Anna Camp, Corey Stoll gibi isimler de yer alıyor.

4 Oscar ödüllü Woody Allen’ın hem yazıp hem yönettiği film aynı zamanda 11 Mayıs’ta başlayacak olan 69. Cannes Film Festivali’nin açılış filmi olacak.

Filmin fragmanını haberini yaptığımız bu sayfadan izleyebilirsiniz.


Altın Palmiye Ödülü İçin Yarışacak Filmler Açıklandı.

affiche-du-69e-festival-de-cannes_2016

Fransa’nın Cannes şehrinde bu sene 11-22 Mayıs tarihleri arasında 69.su düzenlenecek olan Cannes Film Festivali’nin en değerli ödülü Altın Palmiye için yarışacak filmler açıklandı.

2014 yılında Nuri Bilge Ceylan’ın Kış Uykusu adlı filmiyle kazanmayı başardığı bu önemli ödül için bu sene yarışan isimler de birbirinden değerli. Xavier Dolan, Sean Pean, Pedro Almodovar, Paul Verhoeven gibi isimlerin filmlerinin de bulunduğu 17 film bu sene Altın Palmiye için yarışacak isimlerden bazıları.

Jüri başkanlığını Mad Max film serisinin yönetmeni George Miller’ın yapacağı festivalde Altın Palmiye ödülü için yarışacak filmler ve yönetmenleri şu şekilde;

Agassi  –  Park Chan-Wook

American Honey  –  Andrea Arnold

Aquarius  –  Kleber Mendonca Filho

Bacalaureat  –  Cristian Mungiu

Elle  –  Paul Verhoeven

I, Daniel Blake  –  Ken Loach

It’s Only the End of the World  –  Xavier Dolan

Julieta  –  Pedro Almodovar

The Last Face  –  Sean Penn

Loving  –  Jeff Nichols

Ma Rosa  –  Brilliante Mendoza

The Neon Demon  –  Nicolas Winding Refn

Personal Shopper  –  Olivier Assayas

Rester Vertical  –  Alain Guiraudie

Sierra Nevada  –  Cristi Puiu

Toni Erdmann  –  Maren Ade

The Unknown Woman  –  Jean-Pierre Dardenne & Luc Dardenne

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.