Siyah beyaz klasiklerden Charles Laughton imzalı Night of the Hunter beyaz perdeye yeniden uyarlanıyor.

The Night of the Hunter (1955)

Universal Studios yeni projesi için çalışmalara başladı. Universal Studios, 1955 yapımı Charles Laughton imzalı kült film Night of the Hunter‘ı yeni bir yorumlamayla izleyici ile buluşturuyor. Night of the Hunter‘ın senaryosunu Operation Finale‘nin de senaryosunu yazan Matt Orton kaleme alacak. Universal Studios yapımı Night of the Hunter bir dönem filmi olmaktansa daha çağdaş bir yorumla beyaz perdeye uyarlanacak. Filmin yapımcılığını ise Pascal Pictures‘ın da sahibi olan Amy Pascal ile Peter Gethers gerçekleştirecek.

1955 yapımı Night of the Hunter‘ın senaryosunu James Agree kaleme almış, filmin başrollerini ise Robert Mitchum, Shelley Winters ve Lillian Gish paylaşmıştı. 1953 yılında David Grubb tarafından kaleme alınan roman oldukça dindar olmasına rağmen sahtekâr ve kötü niyetli bir adamın eylemlerini ve çevresini konu alıyor.

Filmin Sinopsisi

“Dul bir kadınla evlilik yapan bu adamın niyetinin ne olduğuysa çok geçmeden gün yüzüne çıkıyor. Adam karısından ölen kocasının bir banka soygunundan elde ettiği ve sakladığı on bin doların yerini öğrenmeye çalışıyor. Kadının çocukları ise adama babalarının parayı nereye sakladığını söylemek istemiyorlar ama adam paranın yerini bulmak için oldukça sinsi planlar yapıyor.”

Robert Mitchum‘un hayat verdiği bu karakter zamanında tartışmalara da neden olmuştu.

Lillian Gish, Sally Jane Bruce, Cheryl Callaway, Gloria Castillo, Billy Chapin, and Mary Ellen Clemons in The Night of the Hunter (1955)

Her ne kadar yeni filmin senaryosunu kimin kaleme alacağı Universal tarafından belirlenmiş olsa da Night of the Hunter‘ın yönetmen koltuğuna kimin oturacağı ise bilinmiyor. Aynı şekilde filmin kastı hakkında da henüz Universal Studios tarafından alınan bir karar yok. Bunlarla birlikte çekimlerin ne zaman başlayacağı da yeni belirsizlikler arasında.

Matt Orton‘un senaryosunu kaleme aldığı son projesi Oscar Isaac ve Sir Ben Kingsley‘in başrolde oynadığı Operation Finale olmuştu. Şu sıralar Matt Orton, Night of the Hunter haricinde Disney Plus‘ın live-action versiyonu Knights üzerine çalışıyor.

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.