Sam Levinson imzalı Malcolm & Marie’nin yayın hakları 30 milyon dolara Netflix’e satıldı.

Sam Levinson – Zendaya

Euphoria‘nın yaratıcısı Sam Levinson‘ın son filmi Malcolm & Marie‘nin satışı, bu yılki Toronto Uluslararası Film Festivali’nde gerçekleşti. Festivalde HBO ve Amazon gibi potansiyel alıcılarla buluşan filmin hakları, 30 milyon dolarla Netflix’in oldu. Bu fiyat, şimdiye kadar festivalden çıkan bir film için ödenen en yüksek fiyatlar arasına girdi.

Malcolm & Marie, bir film yapımcısı ile kız arkadaşını merkezine alıyor. Bir film galasından eve döndükten sonra çift, geçmiş ilişkileri hakkında tartışmaya başlar. Bu durum beklenmedik bir hal alınca ilişkilerini tekrar gözden geçirir. Filmin başrolünde, şu sıralar Tenet ile adından söz ettiren John David Washington ve The Greatest Showman oyuncularından Zendaya yer alıyor.

Malcolm & Marie pandemi sırasında yazılan ve çekilen ilk film olma özelliğini taşıyor. Film, Levinson ve Zendaya’nın dizileri Euphoria’nın çekimlerine pandemi nedeniyle ara verilmesiyle ortaya çıktı. Oyuncu, Levinson’a karantina sırasında onunla bir film yazıp, yönetip yönetmeyeceğini sorunca yönetmen hemen çalışmalara başladı.  Levinson senaryoyu altı günde tamamladı. Filmin çekimi 17 Haziran’da başlayıp 2 Temmuz’da sonlandı. Çekimler tamamen Kaliforniya, Monterey County’deki Caterpillar House’da, tüm pandemi güvenlik şartlarına uygun olarak yapıldı.

Levinson film hakkındaki ve Netflix ile anlaşmaları hakkındaki düşüncelerini, “Birçoğu benim Euphoria ailem olan bu oyuncu kadrosuna ve ekibe, böylesine belirsiz zamanlarda bir araya geldikleri için çok minnettarım. Bu filmi birlikte yapabildiğimiz için kendimizi ayrıcalıklı hissettik ve bunu büyük bir sevgiyle yaptık. Film yapımcılarına hikayelerini dünyanın her yerinden izleyicilere ulaşan ve anlatma özgürlüğü tanıyan Netflix ile anlaşmaktan hepimiz heyecan duyuyoruz” şeklinde aktardı.

Netflix ödül sezonuna hazır

Netflix sezonun en dikkat çeken yapımların haklarını satın alarak, ödül sezonunda öenmli rol alacak. Malcolm & Marie‘nin yanı sıra platform, Halle Berry’nin ilk yönetmenlik denemesi olan Bruised’ın küresel haklarını 20 milyon dolara satın aldı. Ayrıca Vanessa Kirby ve Shia LaBeouf’un başrolünü paylaştığı draması Pieces of a Woman’ın hakları da Netflix’in oldu.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.