Film, 1940’larda Komünist Parti’ye katılmak için kendi ülkesinde bir kaçak haline gelen, Nobel ödüllü Şilili şair Pablo Neruda’nın peşine düşen bir müfettişi konu ediniyor. Yönetmenliğini Pablo Larraín’in üstlendiği filmin başrollerini Gael García Bernal, Luis Gnecco ve Alfredo Castro paylaşıyor.neruda_afichessala_800

Şili’nin efsane figürlerinden şair, yazar, senatör ve de komünistpolitik görüşünün yanı sıra dünyada edebi anlamında büyüklüğü tartışılmayacak ve Şili halkının hayran olduğu Pablo Neruda’nın 1940’ların sonundaki kaçak/sürgün yaşamı göz dolduracak bir yapımla karşımıza çıkıyor. Dünya tarihine adını altın harflerle yazdıran Şilili ozan Pablo Neruda‘nın, gerçek yaşam öyküsünü  konu edinen Neruda adlı filmin yönetmen koltuğuna Fuga, Tony Manero, Post Mortem, No ve El Club filmlerinden tanıdığımız Şilili genç sinemacı Pablo Larrain oturuyor.

 2016 Arjantin, Şili, İspanya ve Fransa ortak yapımı olan Neruda adlı filmin, senaryosu ise Guillermo Calderon tarafından kaleme alınmış. Biyografi ve dram türündeki eserin, yapımcılık görevini Peter Danner, Fernanda Del Nido, Juan Pablo Garcia, Juan de Dios Larrain, Jeff Skoll ve Alex Zito üstlenmiş. Başarılı yönetmen Pablo Larrain‘in oyuncu seçimleri şu isimler; Gael Garcia Bernal (Oscar Peluchoneau), Luis Gnecco (Pablo Neruda), Alfredo Castro, Pablo Derqui ve Mercedes Moran olmuştur.

Film 16 Kasım 2016‘da gösterime girecek.

Fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.