Haberler

Nerdesin Aşkım’a Mükemmellik Ödülü!

Merve Gezen’in yazıp yönettiği Nerdesin Aşkım, Kanada Uluslararası Film Festivali’nde Yabancı Film dalında “2016 Mükemmellik Ödülü”nün sahibi oldu.

neredesin aşkım

Ödüllü oyuncu Seyhan Arman’ın başrolünde bulunduğu kısa film, trans bir bireyin intihara kadar varan sürecini sinemaseverlerle buluşturuyor.  8-9 Nisan tarihlerinde düzenlenen Kanada Uluslararası Film Festivali’nde Yabancı Film kategorisinde yarışarak jüriden tam not alan Nerdesin Aşkım (Where are you, my love?), 2016 Mükemmellik Ödülü’nün sahibi oldu.

Henüz 2 hafta önce Atlas Ödülleri Uluslararası Film Festivali’nden İnsan Hakları Ödülü ile dönen filmin yönetmeni Merve Gezen, kazanılan Mükemmellik Ödülü’nün ardından yaptığı açıklamada, “Çok uzun ve maceralı bir sürecin sonunda ödül almak tabi ki çok güzel bir şey ancak Türkiye’de trans cinayetleri hala devam etmekte. Bu ödül toplum tarafından ötekileştirilmiş, yaşamalarına izin verilmeyen, dışlanan ve hayatını trajik şekilde kaybetmiş trans bireyler için. Ne zaman ki insanlara etiket koymayıp sadece insan olarak bakmayı öğrenirsek o zaman bazı şeylerin değişeceğine inanıyorum.” şeklinde konuştu.

Yapımcılığı Defne Gezen, görüntü yönetmenliği Serkan Gülgüler, sanat yönetmenliği Şükran Gören, kurgunun Oğuz Çelik tarafından yapıldığı kısa filmde yer alan diğer oyuncular arasında ise, Didem Soylu, Esen Gül, Cansel Karagöz, Bora Üstkaya, Belgin Köse, Ömer Nurlu ve Cem Gürakan bulunuyor.

 

Erdem Cerrah
1992 Ağustos’unda Eskişehir’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu. Akşam yatmak, sabah da kalkmak bilmeyen bir insan. Çocukluğundan beri tam bir basketbolsever. Filmler ise vazgeçilmezi. Fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başladığı şu sıralarda izlenmesi gereken filmler, okunması gereken kitaplar ve dinlenmesi gereken müzikler arasında sıkışıp kalmışlık hissini tatmakta.

Yorum yaz