DramaKomediSinema Odaları

Natural Selection (2011)

Rachel Harris ve Matt O’Leary’nin başrollerini paylaştıkları, Robbie Pickering’in yönetmen koltuğuna oturduğu Natural Selection (2011), Texas’lı bir ev hanımı olan Linda’nın ölüm döşeğindeki kocası Abe’in Raymond adında gayrimeşru bir oğlu olduğunu öğrenmesinin ardından gelişen olayları konu alır.

Çocuk sahibi olamadıkları için cinsel birliktelik yaşamalarının günah olduğunu düşünen kocası Abe’e ayak uydurmaya çalışan ve her daim başkalarının ihtiyaçlarını önde tutan Linda, bir gün kalp krizi geçiren ve hayati tehlikesi devam eden eşinin yirmi üç yaşında bir oğlu olduğunu öğrenir. Kendisini çocuk doğuramadığı için suçlu hisseden, aynı zamanda da ikili ilişkilerinde yalnızlık çeken kadın, tüm kalp kırıklıklarını bir kenara bırakarak, Florida’da yaşayan Raymond’ı babasıyla tanıştırmak için eve getirmeye karar verir. Yolculukları boyunca sıra dışı bir arkadaşlığa adım atan ikiliden Raymond, unuttuğunu sandığı duygularıyla başa çıkmaya çalışırken Linda, hem kendini keşfeder hem geçmişiyle yüzleşerek zamanla iyileşir.

Birçok festivalin ardından South by Southwest’te de “En İyi Senaryo”, “En İyi Film” ve “En İyi Kurgu” gibi dalların yanı sıra hem jüri hem de izleyici özel ödüllerini alan yapım, eleştirmenler tarafından bir hayli beğenilmiştir.

Filmin Künyesi

Yönetmen: Robbie Pickering
Oyuncular: Rachel Harris, Matt O'Leary, John Diehl
Efsane Karayılanoğlu Toka
Ağustos 1989’da doğdu. Okuma yazmayı sökünce elinden kalemi düşürmedi. Robert Kolej’in ardından Sabancı Üniversitesi’ni bitirip mühendis olarak büyük bir hızla finans sektörüne girdiyse de kariyerinde aradığı mutluluğu bulamadı. Böylece hayallerinin peşinden gitmeye karar vererek Amerika’da senaryo yazarlığı üzerine mastır yaptı. Halen Amerika’da yaşıyor, film sektöründe çalışıyor, bol bol tatlı yiyor, bir de boks yapıyor.

Yorum yaz