Musarañas (2014)

Musarañas_posterGenç İspanyol yönetmenler Juanfer Andrés ve Esteban Roel‘in yönetmen koltuğunu paylaştıkları, ilk filmleri Musarañas (2014), bize sunduğu gerilim yüklü atmosferi ve ustaca işlenmiş kurgusu ile ilk film için beklentilerin çok üstünde bir profil çiziyor. Başroldeki Macarena Gomez kendisine Goya Ödülleri’nde en iyi kadın oyuncu adaylığı getiren muhteşem performansı ile filme damgasını vuruyor. 50’lerin İspanya’sında geçen Musarañas’ta, Montse (Macarena Gomez) agorafobisi (açık alan korkusu) nedeni ile evine hapsolmuş durumdadır. Bir gün kapısına gelen davetsiz misafir ile başlayan hikâyemizde, yüksek tansiyon sonuna dek artarak seyirciyi tutsak alıyor. Tek mekânda geçen Musarañas, buna rağmen yarattığı benzersiz psikolojik gerilim ambiyansı ile kendini soluksuz izlettirmeyi başarıyor.

 

Filmin Künyesi

Yönetmen: Juanfer Andrés, Esteban Roel
Oyuncular: Macarena Gómez, Nadia de Santiago, Hugo Silva

Yazar Hakkında

Fatih Keskin

1982 yılında Balıkesir’de doğdu. Boğaziçi Ünivesitesi Kimya Mühendisliği’inden mezun olduğundan bu yana, kapitalist sistemin çarklarından biri olarak iş yaşamını sürdürmektedir. Bu durumdan sıyrıldığı zamanlarda sinema dünyasında soluğu almaktadır. Yeni filmler keşfetmek ve bunları çevresindekilerle paylaşmayı asli görevi olarak benimsemiştir. Tam olarak da bu nedenle bulunmak istediği bir ekibin parçası olmaktan ayrıca çok memnundur.

Yazarın Diğer Yazıları

1 Yorum

  1. Avatar
    Murat bekar

    Bu filmi buradaki yazı sonrası dün ilk kez izledim ve gerçektende muhteşem bir filmdi.boyle güzel listelerin daha fazla yayınlanması daha iyi olur

    Cevapla

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.