Haberler

Murat Pay’ın Yönetmenliğini Yaptığı ”Dilsiz” Gösterime Girdi

Dünya prömiyerini 25. Saraybosna Film Festivali’nde yapan, 7. Boğaziçi Film Festivali’nde En İyi Görüntü Yönetmeni; 9. Malatya Uluslararası Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülü ve En İyi Görüntü Yönetmeni ödüllerine layık görülen filmin başrollerinde Vildan Atasever, Ozan Çelik ve Mim Kemal Öke rol alıyor.

29 Kasım’da vizyona giren “Dilsiz”, usta hattat ile genç ressamın yollarının kesişmesini konu alıyor. Duvar ressamlığı ile sürdürdüğü hayatı, kendisine miras kalan hat malzemeleri ile değişiyor ve Sami, sanatın iyileştirici gücünü keşfediyor. Hat sanatını öğrenmek için zorlu bir hattat ustasından eğitim almaya başlayan Sami için, bu süreç hafızası ile yüzleşmek zorunda kaldığı zorlu bir mücadele haline geliyor.

Başrollerinde Ozan Çelik, Mim Kemal Öke, Vildan Atasever ve Emin Gürsoy’un yer aldığı film, sanata, aşka ve değişen hayatlara dair güçlü bir bakış açısı sunuyor.

Filmin fragmanını aşağıda izleyebilirsiniz:

 

Mustafa Özyurt
Çocukken Rambo ve Bruce Lee kasetleriyle tanıştığı filmlerden hiç kopmadı. Ankara’da geçen üniversite yıllarında Kızılırmak Sineması ile bağımsız filmler ve Avrupa filmleriyle tanıştı. Nordik sinemasının hayranı ve Lars Von Trier, Aki Kaurismaki ve Nuri Bilge Ceylan filmlerinin sıkı bir takipçisidir. O filmi aramaya devam ediyor.

Yorum yaz