Haberler

Mulan’dan Yeni Fragman Yayınlandı

Disney’in live action uyarlaması Mulan filminden yeni fragman yayınladı.

Mulan – exclusive

Disney tarafından ilk kez 1998’de animasyon olarak beyaz perdeye taşınan Mulan hikâyesini aslında eski bir Çin halk efsanesinden alıyor. Disney‘in son live-action uyarlaması olan Mulan bu kez beyaz perdeye orijinal hikâyeye daha bağlı kalarak uyarlanacak. Live-action Mulan daha efsanenin daha ciddi ve güçlü taraflarını ortaya çıkarırken animasyonun aksine müzikal ögelere de daha az yer verecek. Çin geleneklerine daha bağlı kalan yeni filmde Musa karakteri de yer almayacak. Bu sebeplerden dolayı aynı efsaneyi ele almalarına rağmen live-action Mulan, animasyon filmden daha farklı olacak.

Mart 2020’de vizyona girmesi planlanan Mulan,  yaşlı babasına yerine askere gitmek için erkek kılığına giren ve imparatorun ordusuna katılan cesur bir genç kadının hikayesini konu alıyor. Yönetmenliğini Niki Caro‘nun üstlendiği filmin başrolünde ise Liu Yifei yer alıyor.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=xOoWfq55CUo[/embedyt]
Elif Ege Taneri
21 Ekim 1994’te Kadıköy’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştimenliği ve Dramaturji bölümü ile çiftanadal yapmış olduğu Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümüden mezun oldu. Edebiyatla, oyunculukla, sinemayla ve dramaturjiyle ilgili. Öğrenmeyi ve yeni şeyler keşfetmeyi seviyor.

Yorum yaz