2019 Sundance Film Festivali’nde Dünya Sineması Jüri Özel Ödülü ve 2019 San Sebastián Uluslararası Film Festivali’nde En İyi Film ödülünü kazanan ”Monos” 29 Kasım’da Başka Sinema’da gösterime giriyor.

“Masal dünyasında geçen bir kâbus”, “Kolombiya usulü Sineklerin Tanrısı” denilen ”Monos”u, Guillermo del Toro da “güçlü, yeni bir yönetmenden büyüleyici bir film” sözleriyle övüyor. Geçit vermeyen ormanın tehditkâr gölgeleri arasında, savaşçı lakapları takınmış sekiz çocuk asker, yaz kampını andıran bir yerde Amerikalı bir kadını rehin tutmaktadır. Sürpriz bir baskına uğrayınca çocukların görece huzurlu günleri sona erer ve birbirlerine duydukları güvenle bağlılıkları sarsılan grup, üslerinden ayrılarak ormanın derinliklerine sığınmak zorunda kalır. Kolombiya’nın Oscar adayı ”Monos”, merkezine ideolojiden çok hormonlarının etkisi altındaki ergen kahramanları yerleştiren, her yönüyle alışılmadık, fantastik bir savaş ve hayatta kalma hikâyesi anlatıyor.

Yönetmen Alejandro Landes‘in 3. filmi olan ”Monos”un başrollerinde Sofia Buenaventura, Julian Giraldo, Karen Quintero ve Julianne Nicholson yer alıyorlar.

”Monos”un fragmanını aşağıda izleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.