Bilim Kurgu / FantastikSinema Odaları

Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children (2016)

Ünlü yönetmen Tim Burton, Ransom Riggs tarafından yazılmış aynı adlı romandan uyarlama olan yine bir fantastik film ile izleyicinin karşısına çıkıyor. Bu kez ekipte güzel gözlü Eva Green yer alıyor. Çocukluğundan itibaren dedesinin fantastik öyküleri ile büyüyen Jake, dedesinin dehşet verici ölümü ile ölümün ardındaki sır perdesini kaldırmak ister. Neler olduğunu anlamaya çalışırken dedesinin bir zamanlar anlattığı öykülerin aslında masal olmadığını fark eder. Olayı aydınlatmaya girişen Jake’nin yolu 3 Eylül 1943 tarihinde takılıp kalmış Bayan Peregrine’nin yetimhanesine düşer. Bayan Peregrine, her biri birbirinden tuhaf yeteneklere sahip çocuklarla birlikte yaşamaktadır. Her hikâyede olduğu gibi bu hikâyede de korkunç kötüler, Jake ve diğer çocukların peşindedir. Jake’in ise kötü yaratıklardan kurtulmaya çalışırken, 1943 yılında kalmak ya da günümüz dünyasına dönmek konusunda bir karar vermesi gerekmektedir.

 

 

 

Filmin Künyesi

Yönetmen: tim burton
Oyuncular: Eva Green, Asa Butterfield, Chris O’Dowd, Allison Janney, Rupert Everett, Terence Stamp, Ella Purnell, Judi Dench, Samuel L. Jackson
Ezgi Ulukoca
15 Şubat 1984’te Eskişehir’de doğdu. Ertesi gün hava çok soğuktu, evden çıkmadı. Istanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu, avukattır. Sinema ve edebiyat ile ilgilenir. Seyahat etmeyi, bir de çillerini çok sever. Ayaklarının altından gıdıklanır, viskiyle arası yoktur. Kerevize bayılır.

Yorum yaz