Stephen King‘in son yayınlanan romanı Revival, yönetmen Mike Flanagan tarafından sinemaya uyarlanıyor.

 

Doctor Sleep

 

Bir Stephen King romanı daha beyaz perdeyle buluşuyor. Yazarın popüler romanı It iki bölüm halinde 2017 ve 2019 yıllarında vizyona girdi. Seri gişede büyük bir başarı yakalayınca Warner Bros. yeni bir King uyarlaması için kolları sıvadı. Oculus ve Before I Wake filmlerinin yanı sıra King’in Gerald’s Game ve Doctor Sleep kitap uyarlamalarını da sinemaya aktaran yönetmen Mike Flanagan, Revival’ın yönetmen koltuğunda oturacak. Bu uyarlamanın da yapımcılığını Flanagan’ın daha önce çalıştığı Intrepid Pictures aracılığıyla Trevor Macy filmin yapıcılığını üstlenecek. Revival için hangi oyucularla görüşüldüğü ve vizyon tarihi gibi önemli detayları henüz paylaşılmadı.

2014 yılında piyasaya sürüldüğünde olumlu eleştiriler alan Revival, aralarında derin bir bağ oluşan bir çocuk ve kasabaya yeni gelen bir rahibin hikayesini anlatıyor. Ancak başına gelen korkunç bir felaketin ardından rahip, bulunduğu kasabayı terk etmek zorunda kalınca ikili bir daha birbirini görmez. Yıllar sonra tekrar karşılaştıklarındaysa bir takım şeytani olaylar baş gösterir.

King’in şimdiye kadar yazdığı en dehşet verici hikayelerden biri olduğu söylenen Revival, konusu itibariyle televizyondan çok sinemaya uyarlanması daha uygun görünüyor. Roman keder ve bağımlılık gibi genel konulara değinse de, aynı zamanda doğaüstü vahşeti de bünyesinde barındırıyor.

King uyarlamalarına yabancı olmayan Flanagan ve Macy‘nin bugüne kadar yaptığı uyarlamalar gişede istenilen başarıyı yakalayamasa da, eleştirmenlerden çoğunlukla olumlu görüşler aldı. İkili Oculus ve Hush gibi korku-gerilim türündeki filmlerde de işbirliği yaparak başarılı filmlere imza attılar.

Sinemada, King’in uyarlamaları her zaman  ilgi çekmiştir. 1976’da Brian De Palma‘nın Carrie uyarlamasıyla başlayan serüven, günümüze kadar devam ediyor. Şu sıralar çeşitli stüdyolarda Revival da dahil toplam 10 adet King uyarlaması üzerinde çalışmalar sürüyor. Bu kitaplar arasında The Long Walk, The Talisman ve ‘Salem’s Lot yer alıyor.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.