Haberler

Michael Herr Hayatını Kaybetti

Vietnam Savaşı konulu filmler denildiğinde akla ilk gelen Full Metal Jacket ve Apocalypse Now (Kıyamet) filmlerinin senaristi Micheal Herr geçtiğimiz 23 Haziran günü 76 yaşında hayata gözlerini yumdu.

micheal herr

1940 yılında doğan ve 1960 yıllarında Vietnam savaşı sırasında gazetecilik yapan Michael Herr 1977 yılında, yaşadıklarından yola çıkarak yazdığı Dispatches kitabı ile üne kavuşmuş ve 20. yüzyılın en iyi savaş-anı romanlarından birine imza attıktan sonra Francis Ford Coppola‘nın filmi Kıyamet’in senaryosuna katkıda bulunmuştu. 1987 yılında ise Stanley Kubrick‘in Full Metal Jacket adlı savaş filminin senaryo ekibindeydi.

 

Melike Kavcıoğlu
Küçüklüğünde bir pazar babasının onu Harry Potter ve Felsefe Taşı filmini izletmeye götürmesiyle başladı hayatı. İlk 30 dakikasını kaçırdığı bu film onun kişiliğini ve hayallerinin büyük bir parçasını oluşturdu. Geceleri gizlice yatağından kalkıp ailesinin izlediği filmleri salon kapısının arkasına saklanarak izledi. Şimdi ise Koç Üniversitesi'nde felsefe okuyup istediği zaman özgürce film izlemenin keyfini yaşıyor.

Yorum yaz