michael_fassbender_2_-_h_2015

Michael Fassbender, Norveçli yazar Jo Nesbo’nun suç romanının film adaptasyonu The Snowman‘de yer almak için görüşmelerde bulunuyor.

ed0508bksnowjpg-adb1e53006775fea

Kitapta genç bir oğlan çocuğunun annesinin ortadan kaybolması üzerine, dedekif Harry Hole’un durumu araştırması üzerinde duruluyor. Anneden geriye kalan tek şey, oğlunun ona Noel hediyesi olarak verdiği pembe bir atkıdır, ve bu atkı evin önünde ansızın beliren bir kardanadamın boynunda durmaktadır. Dedektif Hole davayı daha derinden araştırmaya başladığında, aslında Norveç’in ilk seri katilini bulmaya çalıştığını anlayacaktır.

2007’de yayınlanan The Snowman, Jo Nesbo’nun Dedektif Harry Hole serisinin 7. kitabı aynı zamanda. Seride zekası ve aykırı yöntemleriyle Harry Hole, Oslo ve çevresindeki suç olaylarını çözmeye çalışıyor.

Tinker Tailor Soldier Spy yönetmeni Tomas Alfredson filmi yönetecek olan isim.

Fassbander şu sıralar oldukça yoğun bir dönem yaşıyor. Danny Boyle’ın yönettiği ve geçtiğimiz günlerde Telluride Film Festivali’nde ilk gösterimi gerçekleşen “Steve Jobs“ta başrolde yer alan aktörün diğer bir filmi “Macbeth” de geçtiğimiz aylarda Cannes Film Festivali’nde görücüye çıktı. Fassbander’ı ayrıca 2016 yılında popüler bilgisayar oyunu “Assasin’s Creed“in film adaptasyonunda izleyeceğiz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.