Haberler

Meteorlar Filmine İki Büyük Ödül Daha!

Gürcan Keltek’in ilk uzun metrajlı filmi Meteorlar, Milano Film Festivali ve Is Real Film Festivali’nde En İyi Film ödüllerine layık görüldü!

Prömiyeri Locarno Film Festivali’nde gerçekleşen ve bu festivalden Swatch Art Peace Hotel (Swatch Sanat Barış Oteli) ile Bağımsız Film Eleştirmenleri Birliği’nin Boccalino d’Oro En İyi Film ödülüyle dönen  Meteorlar ödüle doymuyor.

Gürcan Keltek‘in ilk uzun metrajlı filmi olma özelliği gösteren Meteorlar, 28 Eylül – 8 Ekim tarihleri arasında düzenlenen ve bu yıl  22.si yapılan Milano Film Festivali‘nde En İyi Film seçildi.

Meteorlar  ayrıca Milano Film Festivali’nin ardından katıldığı, 3- 8 Ekim tarihleri arasında düzenlenen ve Sardinia’da gerçekleşen Is Real Festivali’nde de En İyi Film Ödülü’ne layık görüldü.

Yapımcılığını Marc Van Goethem, Arda Çiltepe ve Burak Çevik’in üstlendiği Hollanda ve Türkiye ortak yapımı film insanların, mekânların ve şey’lerin hafızasında dolanarak belgesel ile kurmacayı harmanlıyor.

Erdem Cerrah
1992 Ağustos’unda Eskişehir’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu. Akşam yatmak, sabah da kalkmak bilmeyen bir insan. Çocukluğundan beri tam bir basketbolsever. Filmler ise vazgeçilmezi. Fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başladığı şu sıralarda izlenmesi gereken filmler, okunması gereken kitaplar ve dinlenmesi gereken müzikler arasında sıkışıp kalmışlık hissini tatmakta.

Yorum yaz