Haberler

Melanie Laurent The Mad Women’s Ball’ı Yönetecek

Melanie Laurent, The Mad Women’s Ball‘ın hem senaryosunu kaleme alacak hem de filmin yönetmen koltuğuna oturacak.

Melanie Laurent poses for photographers prior to the Miu Miu ready-to-wear fall/winter 2018/2019 fashion collection presented in ParisParis Fashion Miu Miu - 06 Mar 2018

Fransız aktrist Melanie Laurent, Inglourious Basterds’daki oyunculuğu  ve daha sonrasında Gaveston’daki yapımcı ile dikkat çekmişti. Laurent şimdi ise yeni projesi için kolları sıvadı. Fransız oyuncu yeni filminin hem senaryosunu kaleme alacak hem de filmin yönetmen koltuğuna oturacak. Melanie Laurent‘in üzerinde çalışmaya başladığı yeni filmi; The Mad Women’s Ball aynı zamanda Victoria Mass‘ın ödüllü romanının sinema uyarlaması olacak.

The Mad Women’s Ball 19. yy’ın sonlarını dönemin Paris’ini konu alıyor. Film o tarihlerde kadınların nasıl histerik olarak adlandırıldıkları ve gereksiz yere tedavi görmelerini mesele ediniyor. The Mad Women’s Ball’da olaylar Salpetriere isimli bir hastenede geçiyor. Hem kitap hem de film ana kadın karakter gereksiz yere tutulduğu hastaneden kaçışına yer veriyor.

 

 

Elif Ege Taneri
21 Ekim 1994’te Kadıköy’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştimenliği ve Dramaturji bölümü ile çiftanadal yapmış olduğu Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümüden mezun oldu. Edebiyatla, oyunculukla, sinemayla ve dramaturjiyle ilgili. Öğrenmeyi ve yeni şeyler keşfetmeyi seviyor.

Yorum yaz