Haberler

“Mavi Sessizlik” ve “Sarı Sıcak” Boğaziçi Film Festivali’nde!

Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği ile İstanbul Medya Akademisi tarafından ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla düzenlenen 5. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali devam ediyor.

​Yılın bol ödüllü yerli yapımlarından Mavi Sessizlik ve Sarı Sıcak 5. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nde seyirciyle buluşuyor. Dünya prömiyerini yaptığı Karlovy Vary’den FEDEORA Jüri Özel Ödülü ile dönen Bülent Öztürk filmi Mavi Sessizlik ve Fikret Reyhan’ın Moskova’dan En İyi Yönetmen ödüllü filmi Sarı Sıcak, festivalin ulusal kurmaca film yarışmasında jüri önüne çıkacak. Festivalin ödülleri ise 26 Kasım Pazar akşamı belli olacak.

17 Kasım Cuma günü başlayan ve 26 Kasım’da sona erecek festivalin ulusal yarışması da aynı heyecanla seyircilerle buluşmaya devame ediyor. Başkanlığını Derviş Zaim’in yaptığı, yazar Ayfer Tunç, kurgucu Aylin Zoi Tinel, görüntü yönetmeni Feza Çaldıran ve oyuncu Aslı Tandoğan’dan oluşan Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması jürisi, festival boyunca 8 filmi değerlendirecek ve bir film 100 bin TL para ödülü değerindeki Büyük Ödül’e ulaşacak.

 

Betigül Küçük
1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Yorum yaz