Detroit’in en büyük uyuşturucu satıcısı Richard Wershe Jr.’ın gerçek hikayesinin anlatıldığı filmde, Matthew McConaughey, Richard Wershe Jr.’ın babası rolünde karşımıza çıkıyor.

‘’1980’lerin Detroit sokaklarında Richard Wershe Jr. isminde genç bir serseri dolaşıyordu. 14 yaşındayken FBI’a muhbirlik yapmaya başladı. 17 yaşındayken ihbar ettiği uyuşturucu satıcıları tarafından vuruldu. FBI onu yalnız bıraktı ve Richard Wershe Jr. nam-ı diyar ‘’White Boy Rick’’ yaşadığı sokakların en büyük uyuşturucu satıcısı oldu. 1988 yılında 650 gram kokain bulundurmaktan yakalandı ve ömür boyu hapse mahkum edildi.’’

Şu anda 48 yaşında ve cezaevinde yaşamını sürdüren Richard Wershe Jr.’ın gerçek hikayesini anlatan ‘’White Boy Rick’’in yönetmenliğini Yann Demange yapıyor. Başrollerini Jennifer Jason Leigh, Matthew McConaughey ve Brian Tyree’nin paylaştığı film, şu an çokça revaçta olan uyuşturucu-polisiye türü filmlerden daha farklı bir hikaye ile karşımızda olacağa benziyor. Halihazırda çok ilginç bir karakterin gerçek hikayesini anlatacak filmde, Matthew McConaughey, Richard Wershe Jr.’ın mavi yakalı babasını canlandıracak. Fragmandan anladığımız kadarıyla ‘’White Boy Rick’’ izleyiciye iyi bir hikayenin yanı sıra 80’lerin müzikleri, disko havası, kostümleriyle görsel bir şölen de sunacak.

‘’White Boy Rick’’ bu yılın Eylül ayında vizyona girecek.

 

Yazar Hakkında

Mustafa Özyurt

Çocukken Rambo ve Bruce Lee kasetleriyle tanıştığı filmlerden hiç kopmadı. Ankara’da geçen üniversite yıllarında Kızılırmak Sineması ile bağımsız filmler ve Avrupa filmleriyle tanıştı. Nordik sinemasının hayranı ve Lars Von Trier, Aki Kaurismaki ve Nuri Bilge Ceylan filmlerinin sıkı bir takipçisidir. O filmi aramaya devam ediyor.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.