Son olarak 3 yıl önce çekilen Geçmişi Olmayan Adam serisinin devam filmi yolda. 4. filmde Jeremy Renner‘in oynadığı serinin esas yıldızı Matt Damon, 5. filmde yine başrolde. Çekimleri uzun süredir devam eden 5. Bourne filminin yıldızı Damon, çekimlerin yarısının tamamlandığını açıkladı.

bourne 5

Variety‘e konuşan Matt Damon “Muhtemelen filmin yarısını tamamladık. Çekimlere Eylül ayında başladık ancak Aralık ayında hava karanlık olduğu için ilk iki sahneyi kestiler. Sonra üçüncü sahneyi çektik ve ilk iki çekimden elimizde kalan kullanılabilir kısımları kullandık” dedi. Ajan Jason Bourne’un maceralarını anlatmaya devam eden 5. filmde önceki filmlerle bağ kurulacağını belirten Damon, “Teknik olarak Bourne kaybolduğunda sene hala 2004’tü. Yani 2016’da çıkacak olan yeni filmde aradan 12 yıl geçmiş olacak ve Bourne izini kaybettirmiş olacak. O aradan geçen yıllar içinde neler olduğu da filmin konusu olacak” sözleriyle serinin yeni filminde izleyiciyi bekleyen gelişmelerden kısaca bahsetti.

Ünlü aktör, filmin çekildiği mekanlara ilişkin de bilgi verdi. Damon; “Atina’da geçen sahneleri Tenerife’de çektik, bu tür bir sahne filmi başlatmak için gece yarısı isyanı gibi olurdu. Sonrasında İngiltere, bir hafta kadar Berlin’de ve biraz da D.C.’de çekimler yapacağız. Bir arabayla kovalamaca sahnesi için Vegas’ta da çekimler yapacağız” dedi.

Matt-Damon-talks-Bourne-5

Bourne 5 filminde Damon‘un yanı sıra Der Baader Meinhof Komplex‘ten tanıdığımız Alman aktör Vinzenz Kiefer, Ex Machina‘nın yıldızı Alicia Vikander, Julia Stiles, Tommy Lee Jones, Riz Ahmed ve Neve Gachevi oynuyor. Serinin tutkunları tarafından heyecanla beklenen filmin yönetmen koltuğunda ise Paul Greengrass oturuyor.

Yapımcı firma önümüzdeki sezon Bourne 5‘in yanı sıra aynı öykü dünyasında geçen ve başrolde yeniden Jeremy Renner‘ı izleyeceğimiz yan hikâyeyi de izleyiciye sunacak. Adı henüz resmileşmeyen Bourne 5, 29 Temmuz 2016‘ da sinemaseverler ile buluşacak.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.