Haberler

Mary Queen Of Scots’dan Yeni Fragman!

Mary Queen Of Scots'dan Yeni Fragman!

Saoirse Ronan ve Margot Robbie’nin başrolü paylaştığı Mary Queen Of Scots’dan yeni fragman yayınlandı.

Mary Queen of Scots, Britanya’nın en zorlu iki tarihsel kadın karakterini ve birbirleri arasında geçen fırtınalı ilişkiyi Josie Rourke yönetmenliği ile beyaz perdeyle buluşturuyor. Senaryosunu House of Cards‘ın yaratıcısı Beau Willimon‘ın yazdığı film aslında John Guy‘ın “The True Life of Mary Stuart” isimli kitabının da bir uyarlaması.

On altı yaşında Fransa kraliçesi olan ve on sekiz yaşında dul kalan Mary Stuart, İskoçya tahtı üzerindeki haklarını talep eder. Mary, İngiltere kraliçesi olan kuzeni I. Elizabeth ile de bu isteği yüzünden karşı karşıya gelir. Film iki kraliçe arasında geçen tarihsel olayları konu alıyor.

Saoirse Ronan‘ın Mary Stuart’ı Margot Robbie‘nin ise I. Elizabeth’i canlandırdığı Mary Queen of Scots‘un 2019’un ilk aylarında vizyona girmesi bekleniyor.

Elif Ege Taneri
21 Ekim 1994’te Kadıköy’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştimenliği ve Dramaturji bölümü ile çiftanadal yapmış olduğu Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümüden mezun oldu. Edebiyatla, oyunculukla, sinemayla ve dramaturjiyle ilgili. Öğrenmeyi ve yeni şeyler keşfetmeyi seviyor.

Yorum yaz