Saoirse Ronan’ın İskoçya kraliçesi Mary Stuart’ı canlandırdığı Mary Queen of Scots filminden ilk kare yayımlandı.

Yönetmenliğini Josie Rourke’un yaptığı filmin senaryosu ise John Guy’ın My Heart Is My Own: The Life of Mary Queen of Scots kitabından esinlenen Beau Willimon’ a ait. Filmin oyuncu kadrosunda  Saoirse Ronan’ın yanı sıra Margot Robbie, Jack Lowden, David Tennant,Guy Pearce,  Gemma Chan, Joe Alwyn yer alıyor.

İngiliz yapımı film, Birçok filme ve kitaba pek çok kez konu olan İskoç kraliçesi Mary Stuart’ın trajik hikayesini konu alıyor. Çocukluğundan yetişkinliğine kadar çalkantılı süreçlerden geçen ve bir türlü istediğini elde edemeyen İskoç kraliçesinin düşüşü ise I.Elizabeth’le olacaktır.

Çekimlerine başlanan filmin 2018’de vizyona girmesi bekleniyor.

Yazar Hakkında

Gamze Güner

1994'ün karlı bir kış günü dünyaya geldi. Liseye gidene kadar kendini bilmez bir haylaz olarak yaşadı. Lise yıllarında edebiyata olan ilgisiyle beraber sinemaya olan ilgisi de katlanarak arttı. Lise yıllarında çok istediği gazetecilik mesleği üzerine 4 sene lisans yaptı. Fakat bildiği doğrulardan vazgeçmemek adına gazetelerde çalışmamaya karar verdi. Fotoğraf çekmek, sinema üzerine okumak ve yazmak ise en büyük tutkuları arasında.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.