The Irishman’in telif hakları yüzünden çekimine bir türlü başlanamayan film Ağustos ayında çekimlerine başlıyor!

Charles Brandt‘ın I Heard You Paint Houses kitabı, The Irishman adıyla sinemaya uyarlanıyor. Kiralık katil Frank‘ın kanlı kariyerini takip ettiğimiz hikaye, Jimmy Hoffa‘nın ölümü üzerinden işleniyor. Burada bizi heyecanlandıran en önemli iki nokta ise katil Frank karakterinin Robert De Niro, Jimmy Hoffa karakterinin ise Al Pacino tarafından canlandırılacak olması.

Oldukça iddialı isimlerle ve telif hakkı problemleriyle adından son bir senedir sıklıkla söz ettiren filmin yapımcılığını Netflix’in ele almasıyla birlikte sorunlar hallolmuş olacak ki çekimlere start verilmek üzere. Bobby Cannavale ve Harvey Keitel’i de kadrosuna barındıran film 2019’da beyaz perdede olacak. Çekimlerin ardından bu kadar uzun süre beklememizin nedeni ise Robert De Niro’nun özel efektler ile gençleştirilip 30 yaşına geri döndürülecek olması. Bu büyük iş için hazırlanan post prodüksiyon firması Industrial Light & Magic, De Niro’yu gençleştirirken eski filmlerinden referans materyal toparlamaya başlamış.

Schindler’s List, Gangs Of New York, Mission: Impossible filmlerinin arkasındaki güçlü kalem Steven Zaillian tarafından uyarlanan film, Scorsese ve De Niro’nun dokuzuncu işbirliği olacak. İkili 1973’de Mean Streets’den başlayarak,  Taxi Driver, New York, New York, Raging Bull, The King of Comedy, Goodfellas, Cape Fear ve Casino filmlerinde bir araya gelmişlerdi.

 

 

 

 

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.