Usta yönetmen Martin Scorsese, New York’daki evinde korona virüsü pandemisi dolayısıyla karantinadaki deneyimlerini yansıtan bir kısa film çekti. Film, bugün BBC Two’da “Lockdown Culture with Mary Beard” programında yayınlanacak.

En son Netflix yapımı The Irishman filmi ile sinemaseverlerle bir araya gelen usta yönetmen Martin Scorsese, son kısa filmini 2015 yılında çekmişti. 2015’de “The Audition” adlı kısa filmini çektikten sonra 5 yıl boyunca kısalara ara veren Scorsese, bu kez yeni bir film ile izleyici karşısında olacak. Koronavirüs pandemisi sebebiyle vaktini New York’daki evinde geçiren usta yönetmen, karantina sürecindeki deneyimlerini ele alan bir kısa film çekti. Filmin süresi ve ismine dair bilgiler ise henüz paylaşılmadı.

BBC Two‘da karantina sürecine odaklanan ve Prof. Mary Beard’ın evden yayın yaptığı Lockdown Culture with Mary Beard adlı programa özel hazırlanan kısa film, şimdiden Scorsese hayranlarını meraklandırmış durumda. Bugün yayınlanacak olan kısa filmde Scorsese, sadece karantina sürecini paylaşmakla kalmayıp sürecin kendisi için ne anlama geldiğini de dile getiriyor.

Scorsese, karantina süreci boyunca elde ettiği deneyimler için şunları söyledi: “Bu şartlar altında öğrenmeye zorlandığım şeyleri gelecekte yanımda götürmeyi dört gözle bekliyorum. Asıl önemli olan şey, sevdiğin insanlar. Onlara iyi bakın ve elinizden geldiği kadar onlarla birlikte olun.

Programın Sunucusundan Alfred Hitchcock’a Atıf!

Öte yandan programın sunucusu Mary Beard ise Scorsese’nin kısa filmi sayesinde karantina sürecini Alfred Hitchcock’un “The Wrong Man”i gibi klasik filmlerin merceğinden bakarak değerlendirdiklerini belirtti. Beard, Scorsese’nin bugün ekranlarda yerini alacak olan kısa filmi için şu ifadeleri kullandı:

Martin Scorsese seriye harika bir son veriyor. Onu evde görüyoruz, Hitchcock’un ‘The Wrong Man’i gibi klasik filmlerin merceğinden karantinayı ele alıyoruz. Ama gerçekten zekice olan şey, Hollywood’un önde gelen bu büyük isminin aynı zamanda Hitchcock’a tekrar mevcut durumumuzun merceğinden bakmamızı sağlamasıdır. Kısa filmi bizim için yapmayı kabul ettiğinde kendimi kesinlikle ayın üstünde hissettim.

Ayrıca programda yönetmen Lee Daniels da Hollywood’daki mevcut kapanışın neden film yapımcıları için radikal bir yaratıcı fırsat olabileceğini açıklayacak.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.