Sırlar, tehlikeli oyunlar, sıra dışı ilişkiler… Martin Scorsese ve Leonardo DiCaprio, Killers of the Moon için yeniden bir arada.

Dünyaca ünlü yönetmen Martin Scorsese ve Leonardo DiCaprio’nun yeniden bir araya geleceği Killers of the Flower Moon‘un çekimlerinin 2019’un bahar aylarında başlaması bekleniyor. 

Yavaş yavaş yeni projelerin kapısını aralayan yönetmen şu günlerde başrollerini Al Pacino ve Robert De Niro‘nun paylaştığı The Irishman üzerinde çalışıyor. Vizyon tarihine az bir zaman kala Scorsese cesur, yeni, iddialı ve sıra dışı bir filmin sinyallerini veriyor. Birkaç ay önce duyurduğu Killers of the Flower Moon hakkındaki detaylar yavaş yavaş belirginleşiyor. Filmin başrolünde  Leonardo DiCaprio’nun yer aldığı ilk gelen bilgiler arasında. Scorsese & DiCaprio birlikteliği sinemaseverler için büyük bir heyecan yaratırken film hakkında ilgi çeken başka ayrıntılar da yok değil. Senarist koltuğunda Forrest Gump, The Insider gibi efsanevi yapımlarda imzası bulunan Eric Roth bulunuyor. Filmin prodüksiyon tasarımı ise Dante Ferretti‘ye emanet. 

Aksiyon dolu bir hikayeye sahip olan film yönetmenin genel tarzından biraz daha farklı. Gerçek bir hikayeyi beyaz perdeye taşıyan film FBI’ın kuruluşunu anlatıyor. Oklahoma’da petrolün bulunma sürecine de değinen film sır dolu cinayetleri çözmeyi dönemin ünlü ismi J. Edgar‘a bırakıyor 

Sırlar, tehlikeli oyunlar, sıra dışı ilişkiler… Killers of the Flower Moon konusu ve yönetmen oyuncu iş birliği ile şimdiden seyircinin dikkatini üzerine çekmeyi başarıyor. Ayrıca Scorsese’nin ikonik bakış açısının filmi çok farklı bir yöne götüreceği kesin. 

Yazar Hakkında

Ekin Taneri

1991 Şubat’ında Ankara’da doğdu. Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü mezunu. Uykusuz gecelerin insanı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Sanat ve Tasarım yüksek lisansı ile cebelleşmekte. Hayata kadraj arkasından bakmayı sever. Robert Mapplethorpe ile özel bir bağı var. Çocukluğundan beri filmlere karşı özel bir tutku duyuyor. Şu sıralar part time reklamcı, part time ninja olarak hayatını sürdürüyor.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.