Haberler

Marmara Forum Kristal Kamera Kısa Film Yarışması

Marmara Forum’un “Kristal Kamera”sı Bu Yıl Selçuk Yöntem, Nebahat Çehre ve Cihan Ünal’a Emanet

Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Marmara Forum Kristal Kamera Kısa Film Yarışması, Selçuk Yöntem ve Nebahat Çehre’yi Türk televizyonlarının unutulmaz yapımı Aşk-ı Memnu’dan sonra ikinci kez, aynı projede buluşturdu. Yarışmanın bu yılki jüri kadrosunda Yöntem ve Çehre’nin yanı sıra Cihan Ünal, Mustafa Büyüksipahi ve Selçuk Kaya da bulunuyor.

Marmara Forum tarafından bu yıl ikincisi gerçekleştirilen üniversitelerarası kısa film yarışması Kristal Kamera, jüri üyeleriyle dikkat çekiyor. Nebahat Çehre, Cihan Ünal, Selçuk Yöntem, Mustafa Büyüksipahi ve Selçuk Kaya’nın jüri üyeliğini üstlendiği yarışma, sinema sektörünün kamera arkasının kapılarını, üniversite öğrencileri için aralıyor. Kristal Kamera’nın jürisinden en yüksek puanı alacak beş kısa filmin yönetmenleri, beş farklı ünlü isimle tekrar kısa film çekme fırsatını elde edecek.

Jüriye bu yıl katılan Selçuk Yöntem, “Bu kadar özel bir projenin içinde yer aldığım için çok mutluyum” derken, Nebahat Çehre projeyle ilgili  şunları söylüyor: “Geçtiğimiz yıl başarılı bir şekilde tamamladığımız projemize bu yıl sevgili Selçuk Yöntem de dahil oldu.  Aşk-ı Memnu’dan sonra ilk kez bir aradayız. Geleceğin yönetmenlerini birlikte yönlendirmeye çalışacağız.” Bir diğer jüri üyesi Cihan Ünal ise Kristal Kamera hakkındaki görüşlerini şöyle ifade ediyor: “Projemiz artık gelenekselleşti. Başarısı, kendi sınırlarını aşarak Avrupa’da da büyük ses getirdi. Bu yıl bizim için uzun bir maraton olacak. Sinemamızın duayen isimleriyle bir arada olmak, aynı projede yer almak büyük keyif.”

1 Eylül 2017’ye dek başvuruya açık olan yarışma hakkında daha detaylı bilgi için: http://www.kristalkamerakisafilm.com/

İlgili Kişi:

Ceylan Naza

Marjinal Porter Novelli

0212 219 29 71

[email protected]

http://www.marmara-forum.com.tr/

https://www.facebook.com/marmaraforum

https://www.instagram.com/marmaraforum/

https://twitter.com/MarmaraForum

https://www.youtube.com/channel/UC_kVnvCNEc0qAHS9Ps-kOIA

https://tr.pinterest.com/marmaraforum/

Öncü Gülmez
21 Şubat 1978’de İstanbul’da doğdu. Öğrenimini Galatasaray Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladıktan sonra reklam/medya sektöründe çalışmaya başlayarak Mindshare ve Starcom MediaVest Group gibi Türkiye’nin önde gelen medya ajanslarında görev aldı. Facebook üzerinde içeriğini kendi yarattığı Fil’m Hafızası sayfasını kurdu. Sayfa içeriğini sosyal sinema platformuna dönüştürerek genç girişimciler arasına katılan Öncü, Arena Media’da Ajans Başkan Yardımcısı olarak çalışıyor.

Yorum yaz