Alcon Entertainment yeni Garfield animasyon filmi için Mark Dindal ile anlaştı. Mark Dindal, yeni Garfield filminin yönetmenliğini gerçekleştirecek.

Mark Dindal, The Emperor’s New Groove ve Chicken Little animasyon filmlerindeki iz bırakan yönetmenliğiyle tanınıyor. Mark Dindal, Garfield animasyon filmi için Paul Kaplan ve Mark Torgove’un birlikte yazdıkları senaryoyu beyazperdeye taşıyacak. Film için ön hazırlıklara önümüzdeki ay Los Angeles’da başlanacak.

Alcon Entertainment Garfield’in haklarını 2016 yılında Garfield çizgi romanlarının yaratıcısı Jim Davis’den satın almıştı. Jim Davis yeni filmin idari yapımcılığını gerçekleştiren isim olacak.

The Garfield çizgi romanı ilk olarak 1978 okurları ile buluştu. Alaycı, şişman, turuncu bir kedi olan Garfield’ın, evin köpeği Odin‘in ve sahipleri Jon Arbuck‘un maceralarını konu alan The Garfield kısa sürede oldukça ses getirmiş ve geniş bir hayran kitlesine sahip olmuştu.

The Garfield daha önce 2004 senesinde Peter Hewitt’in yönetmenliği ile Garfield The Movie ismiyle beyaz perdeye uyarlanmıştı. Film dünya çapında başarı yakaladıktan sonra ise Garfield A Tail of Two Kitties adındaki devam filmi 2006 senesinde izleyicisi ile buluşmuştu.

 

Yazar Hakkında

Elif Ege Taneri

21 Ekim 1994’te Kadıköy’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştimenliği ve Dramaturji bölümü ile çiftanadal yapmış olduğu Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümüden mezun oldu. Edebiyatla, oyunculukla, sinemayla ve dramaturjiyle ilgili. Öğrenmeyi ve yeni şeyler keşfetmeyi seviyor.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.