Haberler

Margot Robbıe Tank Gırl’ün Başrolünde

Margot Robbie çizgi roman uyarlaması Tank Girl‘de rol alacak.

Margot Robbie; Tank Girl

1990 İngiltere yapımı Tank Girl, Alan Martin ve Jamie Hewlett imzlı bir çizgi roman. Daha önce 1995 yılında sinemaya uyarlanan Tank Girl ikinci kez beyaz perdeyle buluşacak. 1990ların kült çizgi romanlarından kabul edilen Tank Girl‘ün ilk sinema uyarlaması Rachel Talalay imzalıydı ve filmin başrolünde Lori Petty yer almıştı. Çizgi serinin ikinci kez beyaz perdeye uyarlanacağı ise Tank Girl’ün yaratıcılarından Alan Martin‘in attığı bir tweet üzerine öğrenildi. Film hakkında henüz bilinenlerse oldukça kısıtlı. Tank Girl kendine ait bir tankta yaşayan Rebecca Buckler’ın hayatını konu alıyor. Çizgi roman aynı zamanda Rebacca’nın asi ve tehlikeli kişilerle olan maceralarına yer veriyor

Tank Girl‘ün başrolünde Margot Robbie yer alacak filmin yönetmen koltuğuna ise Dreamland’in de yönetmenliğini üstlenen Joris-Peyrafitte oturacak. Robbie ve Peyrafitte daha önce Dreamland‘de birlikte çalışmışlardı.

 

Elif Ege Taneri
21 Ekim 1994’te Kadıköy’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştimenliği ve Dramaturji bölümü ile çiftanadal yapmış olduğu Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümüden mezun oldu. Edebiyatla, oyunculukla, sinemayla ve dramaturjiyle ilgili. Öğrenmeyi ve yeni şeyler keşfetmeyi seviyor.

Yorum yaz