Malatya Uluslararası Film Festivali dokuzuncu senesinde, 15 – 19 Kasım tarihleri arasında seyirci karşısına çıkacak. 44 filmin başvuru yaptığı festivalde Yönetmen Haydar Işık’ın direktörlüğünde oluşturulan ön jürinin değerlendirilmeleri sonucunda finale kalan on film belirlendi.

Festivalin ön jüri üyeleri arasında festival koordinatörü Yasemin Sezin, yapımcı ve yönetmen Mehmet Ali Arslan, senarist ve yönetmen Faruk Karaçay, yönetmen Özgür Özbalık, eleştirmen İhsan Kabil ve oyuncu Hülya Şen yer aldı.

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda bu yıl; Aidiyet (Burak Çevik), Bir Rüya Gördüm Anlatsam da Anlamazsınız ( Burcu Esenç, Cantekin Cantez), Dilsiz (Murat Pay), Kapan (Seyid Çolak), Kızım Gibi Kokuyorsun (Olgun Özdemir ), Kimsesizler Oteli (Rıdvan Karaman ), Kovan ( Eylem Kaftan), Küçük Şeyler (Kıvanç Sezer), Omar ve Biz ( Maryna Er Gorbach , Mehmet Bahadır Er), Sınırlar (Ece Cantürk) isimli filmler yarışacak.

Ulusal Kısa Metraj Film Yarışması’nda jüri başkanlığı koltuğunda Müfit Can Saçıntı’yı göreceğimiz festivalde; yönetmenlik, film ve dizi müzikleri, kurgu, oyunculuk atölyesi, senaryo gibi başlılar altında çeşitli atölyeler de düzenlenecek.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.