Haberler

Malatya Film Festivali’nde Ulusal Yarışma Seçkisi Açıklandı

Malatya Uluslararası Film Festivali dokuzuncu senesinde, 15 – 19 Kasım tarihleri arasında seyirci karşısına çıkacak. 44 filmin başvuru yaptığı festivalde Yönetmen Haydar Işık’ın direktörlüğünde oluşturulan ön jürinin değerlendirilmeleri sonucunda finale kalan on film belirlendi.

Festivalin ön jüri üyeleri arasında festival koordinatörü Yasemin Sezin, yapımcı ve yönetmen Mehmet Ali Arslan, senarist ve yönetmen Faruk Karaçay, yönetmen Özgür Özbalık, eleştirmen İhsan Kabil ve oyuncu Hülya Şen yer aldı.

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda bu yıl; Aidiyet (Burak Çevik), Bir Rüya Gördüm Anlatsam da Anlamazsınız ( Burcu Esenç, Cantekin Cantez), Dilsiz (Murat Pay), Kapan (Seyid Çolak), Kızım Gibi Kokuyorsun (Olgun Özdemir ), Kimsesizler Oteli (Rıdvan Karaman ), Kovan ( Eylem Kaftan), Küçük Şeyler (Kıvanç Sezer), Omar ve Biz ( Maryna Er Gorbach , Mehmet Bahadır Er), Sınırlar (Ece Cantürk) isimli filmler yarışacak.

Ulusal Kısa Metraj Film Yarışması’nda jüri başkanlığı koltuğunda Müfit Can Saçıntı’yı göreceğimiz festivalde; yönetmenlik, film ve dizi müzikleri, kurgu, oyunculuk atölyesi, senaryo gibi başlılar altında çeşitli atölyeler de düzenlenecek.

Ekin Taneri
1991 Şubat’ında Ankara’da doğdu. Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü mezunu. Uykusuz gecelerin insanı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Sanat ve Tasarım yüksek lisansı ile cebelleşmekte. Hayata kadraj arkasından bakmayı sever. Robert Mapplethorpe ile özel bir bağı var. Çocukluğundan beri filmlere karşı özel bir tutku duyuyor. Şu sıralar part time reklamcı, part time ninja olarak hayatını sürdürüyor.

Yorum yaz