Weathering With You, Your Name gibi sevilen anime filmlerinin yönetmeni Makoto Shinkai, sosyal medya hesabı üzerinden anime hayranlarına yeni filminin müjdesini verdi. Shinkai, paylaşımında 3 yıldır üzerinde çalıştığı ama daha önce bahsetmediği bir film üzerine odaklandığını söyledi.

Makoto Shinkai

Japonyalı yönetmen Makoto Shinkai, günümüzde anime filmi denildiğinde akla ilk gelen isimlerden biri. Öyle ki anime hasılat rekoru kırarak ününü yayan ve Asya kıtasını adeta fetheden yönetmen; Your Name filmi ile dünya çapında 326 milyon doların üzerinde bir hasılat elde etmişti. Böylece tüm zamanların en başarılı animelerinden birine imza attığını kanıtlayan Shinkai; Hayao Miyazaki’nin 2001 yapımı “Spirited Away” adlı anime filminin rekorunu bile geçmişti. Geçtiğimiz yıl Weathering With You adlı anime filmi ile Your Name kadar hasılat elde etmese de film eleştirmenlerinin beğenisini toplayan Shinkai, yeni projesi ile ilgili animeseverleri meraklandırmıştı.

Shinkai Yeni Projesi Üzerinde Acele Etmeden İlerliyor

Önceki filmlerinde elde ettiği başarıyla yeni projelerinin önünü açan yönetmen, korona virüsü pandemisi sürecinde takipçileri ile sosyal medya üzerinden iletişimi ihmal etmedi. Shinkai, geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından yaptığı paylaşımda bir sonraki anime projesini açıkladı. Yeni çalışması üzerinde kademe kademe ilerlediğini belirten yönetmen, paylaşımında aylardır çalışması üzerinde odaklandığını ifade etti.

Shinkai, Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Üç yıl önceki ‘Weather of Child‘ın üretim aşamalarına uyarak yavaş yavaş yeni bir iş üzerinde çalışıyoruz. Hikayeyi, karakterleri ve görüntüleri bir arada düşünecek güce sahip olmadığım için birkaç aydır bunları bir araya getirip tekrar bozma gibi sinir bozucu durumlar yaşıyorum”

2017’den beri üzerinde çalıştığı proje ile ilgili aceleci davranmayan yönetmen, kurguyu sindirilebilir parçalara ayırması yönünü daha önce de ortaya koymuştu. Daha önce de benzer şekilde çalışan Shinkai’nin son projesinin nasıl bir kurguya sahip olacağı ise sinema ve animeseverler tarafından heyecanla bekleniyor. Henüz ismi, karakterleri, konusu hakkında bir bilgi sahibi olunmayan filmin detayları ile ilgili bilgiler ise şimdiden merak konusu olmaya başladı.

Shinkai’nin yeni filmiyle ilgili gelecek detayları öğrenmek için Fil’m Hafızası’nı takipte kalabilirsiniz.

 

Serap ILGIN | Fil’m Hafızası

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.