Haberler

Maggie Gyllenhaal Elvis Presley’in Annesini Canlandıracak

Maggie Gyllenhaal, Elvis Presley’in hayatını konu alan müzikal filmde Presley’in annesini canlandıracak. 

Maggie Gyllenhaal Gladys Presley

Maggie Gyllenhaal, Rock and Roll’un efsane ismi Elvis Presley‘nin hayatının anlatıldığı Elvis‘de Gladys Presley‘e hayat verecek. Filmde Elvis Presley’i ise Austin Butler canlandıracak. Elvis Presley’in menajeri Colonel Tom’a ise Tom Hanks hayat verecek.

Elvis filminin yönetmenliğini Baz Luhrmann üstlenirken filmin yapımcılığını ise The Warner Bros. gerçekleştiriyor. Filmin senaryosunu ise Baz Luhramann, Craig Pearce ile birlikte kaleme alıyor. Elvis, Luhramann‘ın 2013 yılındaki The Great Gatsby uyarlamasından sonraki ilk uzun metraj filmi.

Film emekli bir menajerin ve genç bir şarkıcının bir araya gelişini ve Elvis Presley‘nin zor şartlarda başlayan kariyerini ve rock ikonuna dönüşmesini konu alıyor. Elvis Presley tüm kariyeri boyunca annesinden de sıklıkla söz etşmişti ve oldukça yakın bir ilişkileri vardı. Yakın ilişkileri Elvis Presley kariyerinin zirvesindeyken de devam etti. Elvis Presley‘nin hayatında olduğu gibi filmde de önemli yer tutuyor.

 

 

Elif Ege Taneri
21 Ekim 1994’te Kadıköy’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştimenliği ve Dramaturji bölümü ile çiftanadal yapmış olduğu Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümüden mezun oldu. Edebiyatla, oyunculukla, sinemayla ve dramaturjiyle ilgili. Öğrenmeyi ve yeni şeyler keşfetmeyi seviyor.

Yorum yaz