Luna e Laltra (Luna ve Diğerleri), 1950’lerin İtalya’sında geçiyor. Film, iktidar ve komünistler arasındaki gerilimin arttığı yıllarda, oldukça gerici olan ve komünistlerden ödü kopan bir okul müdürünün, onun yalakalığını yapan bir öğretmenin, okulda çalışan saf ve masum bir hademenin ve aynı okulda öğretmenlik yapan Luna’nın eğlenceli hikâyesine odaklanır.

Babasıyla yaşayan ve oldukça renksiz bir yaşamı olan Luna’nın düzeni, çingene olarak anılan iki çocuğun okula gelmesiyle değişir. Çocuklar kasabasının yakınındaki sirkten büyülü bir fener çalarlar. Bu fener ezkaza Luna’nın evine girince Luna’nın gölgesi, Luna’dan ayrılarak türlü işlere girişir. Bütün bu olaylarsa Luna’nın renksiz ve tekdüze hayatını tamamen değiştirir.

Filmin Künyesi:

Yönetmen: Maurizio Nichetti

Oyuncular: Aurelio Fierro, Eralde Turra, Eva Robins

Musa Bölükbaşı
1994’ün soğuk bir gününde dünyaya geldi. İlkokulda doktor, lisede subay olmak istese de Dostoyevski ile tanıştığında bu fikri değişti. Onu mutlu edecek şeyin yazı yazmak olduğunu anlamıştı. Mersin Üniversitesi sinema tv bölümünün yolunu tuttu. Okudukça, izledikçe yepyeni dünyalara kapılar araladı. Birçok kısa film ve öykü yazdı. Yazı yazma ve film izleme hevesi asla dinmeyecek gibi görünüyor.

Yorum yaz