Luca Guadagnino İmzalı Lord of the Flies’ın Senaristi Belli Oldu

Luca Guadagnino‘nun William Golding‘in aynı isimli kitabından uyarlayacağı yeni filmi Lord of the Flies‘in senaristi yazar Patrick Ness oldu.

Call Me By Your Name ve Suspiria filmlerinin yönetmeni Luca Guadagnino, William Golding‘in klasikleşmiş eseri Lord of the Flies‘ın yeniden yapımı için kolları sıvadı. Kitap daha önce 1963’te Peter Brook ve 1990’da da Harry Hook tarafından 2 kez beyaz perdeye uyarlandı. Ayrıca Guadagnino yapım şirketi Known Univers‘deki ortağı Marco Morabito ile filmin yapımcılığını da üstelenecek. Filmin çalışmaları hızla sürerken filmin senaristinin Chaos Walking üçlemesi ve A Monster Calls kitaplarının yazarı Patrick Ness olduğu açıklandı.

Ness, İngiltere’nin çocuklar veya genç yetişkinler için en eski ve en prestijli kitap ödülü olan Carnegie Madalyası‘nı iki kez kazandı. Aynı zamanda Lewis MacDougall, Felicity Jones, Sigourney Weaver ve Liam Neeson‘ın oynadığı A Monster Calls‘un 2016 film uyarlamasının senaryosunu yazdı. Ayrıca Tom Holland ve Daisy Ridley’nin başrol oynadığı ve 2021’de vizyona girmesi planlanan Chaos Walking’in üzerinde de çalışıyor.

Golding‘in 1954 yılında yazdığı Lord of the Flies, bir gemi kazası sonucu ıssız bir adada mahsur kalan bir grup çocuğun hikayesini anlatıyor. Hayatta kalmaya çalışan çocuklar bir süre sonra iki gruba ayrılır. Bir grup düzeni sağlamaya çalışırken, diğer grup da vahşeti ortaya çıkarır. Yeni uyarlamada büyük değişikliklerin yapılacağı da duyuruldu. Orijinalinden farklı olarak film tamamen kadınlardan oluşan bir kadroyla çekilecek.

Lord of the Flies için adım adım ilerleyen Guadagnino’nun merakla beklenen diğer projesi de Call Me by Your Name‘in devam filmi Find MeAndré Aciman‘ın kitabından uyarlanacak olan devam filmin hazırlıkları maalesef koronavirüs nedeniyle aksadı. Guadagnino, potansiyel bir senaryo yazarı ile toplantı yapmak üzere Amerika’ya gitmeye hazırlandığını ancak o dönemde İtalya’nın karantinaya girmesiyle bunun gerçekleşmediği açıkladı Ancak ilk filmde yer alan Timothée Chalamet, Armie Hammer, Michael Stuhlbarg ve Esther Garrel ile yeniden çalışacağı konusunda da heyecanlı olduğunu dile getirdi.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.