Lübnanlı belgesel yapımcısı Cyril Aris’in hastalık ve ölümün kol gezdiği bir ortamda gerçek, sevgi ve yalanları sorgulamak için kamerasını ailesine yönettiği ‘’The Swing’’  !f Bağımsız Filmler Festivali’nde!

Hasta ve yaşlı bir adamın kırılgan kalbi her ne pahasına olursa olsun korunmalıdır. Lübnanlı yönetmen Cyril Aris’in düşük bütçeli ama etkileyici belgesel filmi ‘’The Swing’’ tek cümle ile bu şekilde özetlenebilir. Kendi ailesinin bu üzücü hikayesini belgeselleştiren Aris’in babası Antoine 90 yaşındadır ve kalbi çok zayıftır. Bu nedenle ailede hiç kimse, yurtdışında yaşayan yetişkin çocuklarından birinin öldüğünü ona söyleyemez. Herkes Antoine ile ilgilenirken, hiç kimse kızının acısını yalnız ve sessiz bir şekilde yaşayan Antoine’un eşi 65 yaşındaki Viviane’nin farkında değildir.

Karlovy Vary’de En İyi Belgesel dalında adaylığı bulunan ‘’The Swing’’in oyuncu kadrosunda Antoine Aris, Marie-Therese Aris ve Toufic Aris yer alıyorlar. ‘’The Swing’’ bu yılki !f Bağımsız Filmler Festivali kapsamında izlenebilecek.

2002’den bu yana dünyanın her yanından farklı bakış açılarını bir araya getiren !f İstanbul, her yıl 85.000 sinemaseveri İstanbul, Ankara ve İzmir’de bir araya getiriyor.

!f İstanbul, bütün sinema severleri 13 – 22 Eylül’de İstanbul’da, 19 – 22 Eylül’de ise İzmir ve Ankara’da bekliyor.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.