HaberlerUncategorized

Love at First Fight’tan İlk Fragman Geldi

Fransız yapımı Love at First Fight (Les Combattants) filminin ilk fragmanı yayınlandı. Adèle Haenel, Kévin Azaïs, Antoine Laurent gibi oyuncuların yer aldığı filmde Türkiye için gösterim tarihi bulunmuyor. Thomas Cailley yönetmenliğindeki film, 2014 Cannes Film Festivalinde aldığı ödüllerden FIPRESCI Ödülü’yle öne çıkıyor.

Filmin Konusu;
Madeleine ile tanışana kadar Arnaud’un yazı huzurlu ve sakin geçiyordur. Güzelliğinin yanı sıra haşin ve güçlü olan Madeleine, orduya katılmak istiyor ve bunun için mücadele ediyordur. Madeleine antrenman yapar, yüzer, koşar, sınırlarını zorlar. Madeleine’in ilgisini Arnaud pek çekmez fakat yanında hep onu bulunca ilgilenmeye başlar. Peki bu ne kadar devam edecektir? Bu bir aşk hikayesi mi yoksa hayatta kalma öyküsü mü karar size kalmış.

Fragman İçin;

Gülfem Kıroğlu
1992'nin Mayıs'ında dünyaya, 2009 Eylül'de İstanbul'a geldi. MSGSÜ Türk Dili ve Edebiyatı'ndan mezun oldu. Öğrenciliğe doyamadı ve aynı yıl Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'ne kayıt yaptırdı. Hayattaki uğraşı edebiyat, kültür-sanat ve sinema. Senaryo dersleri alıyor, bu filmleri nasıl çekiyorlar diye düşünüp duruyor. Sinemanın büyülü gerçekçiliğine inanıyor.

Yorum yaz