Haberler

LORO ÖN GÖSTERİMİYLE BAŞKA ÇARŞAMBA’DA

Yönetmen koltuğunda Paolo Sorrentino’nun oturduğu Silvio Berlusconi’nin hayatını anlatan Loro, vizyona girmeden önce, 20 Mart’ta Başka Çarşamba’da seyircisiyle buluşacak.

Yakın dönem İtalyan sinemasının önemli yönetmenlerinden Paolo Sorrentino’nun yeni filmi LoroBaşka Çarşamba kapsamında sinemaseverler ile buluşuyor. Skandallarıyla hatırladığımız, gündemden düşmeyen eski İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi’nin hayatını anlatan filmin başrolünde daha önce yönetmenle Il Divo ve La grande bellezza filmlerinde de çalışan Toni Servillo yer alıyor. Loro’da Servillo’ya Riccardo Scamarcio,  Elena Sofia Ricci, Ricky Memphis, Kasia Smutniak, Euridice Axen, Fabrizio Bentivoglio, Roberto De Francesco, Dario Cantarelli, Anna Bonaiuto, Giovanni Esposito, Ugo Pagliai ve Lorenzo Gioielli gibi dikkat çekici isimler eşlik ediyor.

Paolo Sorrentino imzalı Loro ön gösterimi ile 20 Mart’ta beyaz perdede

Son olarak Amerikalı papayı anlattığı The Young Pope dizisiyle tartışma yaratan yönetmen Paolo Sorrentino, bu kez skandallarıyla anılan İtalya eski başbakanı Silvio Berlusconi’nin hayatına göz atıyor. Sorrentino, Loro’da ünlü siyasetçinin hem özel hayatına dokunuyor hem de İtalyan siyasetini hicvediyor. Siyasi kariyerinin yanı sıra ülkesinin en zengin kişilerinden biri olan Berlusconi’nin portresini çizerken çok konuşulan skandalların perde arkasına da bakıyor.

Film, 20 Mart’ta vizyona girecek.

Loro’nun Başka Çarşamba seans ve salon bilgileri:

Altunizade Capitol Spectrum – 21:40

Beyoğlu Beyoğlu Sineması – 21:00

Boğaziçi Üniversitesi SineBU – 19:00

Caddebostan Cinemaximum (CKM Budak) – CGV Arthouse Salonu – 18:15

Kadıköy Sineması – 21:30

Levent Metrocity Cinema Pink – 21:30

Levent Cinemaximum (Kanyon) – CGV Arthouse Salonu – 21:30

Nişantaşı Cinemaximum (City’s) – CGV Arhouse Salonu – 18:15

Ankara Büyülü Fener Kızılay – 18:45

İzmir Karaca Sineması – 20:00

Ekin Taneri
1991 Şubat’ında Ankara’da doğdu. Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü mezunu. Uykusuz gecelerin insanı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Sanat ve Tasarım yüksek lisansı ile cebelleşmekte. Hayata kadraj arkasından bakmayı sever. Robert Mapplethorpe ile özel bir bağı var. Çocukluğundan beri filmlere karşı özel bir tutku duyuyor. Şu sıralar part time reklamcı, part time ninja olarak hayatını sürdürüyor.

Yorum yaz