Biyografi / TarihSinema Odaları

Lords Of Dogtown (2005)

Los Angeles’ın kenar mahallelerinden birinde bulunan Zephyr isimli kaykay dükkânının sahibi Skip (Heath Ledger), birçok gencin kendi hayatından uzaklaşmalarına ve geleceklerine umutla bakmalarını ve böylece bir yere ait olma duygusuyla hayata bağlanmalarını sağlamaktadır. Sörf ve kaykayı yaşamlarının odağı yapan bu gençlerin yetenekleri zamanla keşfedilecek, bu noktadan sonra da her birinin hayatları değişecektir. Öte yandan kendi küçük hayatlarında,  macera tutkunu küçük arkadaş gruplarıyla mutluyken hayatlarının ve arkadaş çevrelerinin büyümesi önceden sahip oldukları bu mutluluğu da ellerinden alacaktır. Bazıları büyük bir üne kavuşurken bazıları, hayatları parçalanmış arkadaşlarını geride bırakmak zorunda kalacaktır.

Dünyaca ünlü, efsane kaykaycılar olan ve kendilerini Z-Boys olarak adlandıran Jay Adams, Tony Alva ve Stacy Peralta’yı Emile Hirsch, Victor Vasuk ve John Robinson canlandırıyor. 70’ler ruhunu iliklerimize kadar hissetmenizi sağlayacak olan bu film, içinizdeki maceraperesti de yeniden canlandırırken Heath Ledger’ın oyunculuğunun farklı bir yönünü bizimle tanıştırıyor.

Filmin Künyesi

Yönetmen: Catherine Hardwicke
Oyuncular: Emile Hirscht, John Robinson, Heath Ledger, Victor Rasuk
Özlem Yenilmez
1994'ün Ağustos sıcaklarında, Ankara'da doğdu. Küçüklüğünden beri hep "Yaptığımın daha iyisini nasıl yapabilirim?" sorusuna cevaplar aradı. O sırada okudu, izledi ve önüne gelen yerde yazdı. Bunları yaparken bir baktı ki İstanbul Üniversitesi'nde Gazetecilik bölümüne düşmüş. Ama anladı ki gazetecilerle yolları ayrıydı. Arayışını sinemayla tamamladığını görünce de Fil'm Hafızası ile yollarını birleştirme kararı aldı.

Yorum yaz