Bugüne kadar J. Edgar Hoover, Howard Hughes, Jordan Belfort ve Frank Abagnale Jr. gibi gerçek hayatta var olmuş karakterleri başarıyla canlandıran DiCaprio; Hughes ve Belfort karakterlerini canlandırırken ortaya koyduğu performansıyla En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar’a aday gösterilmişti. Ancak Oscar heykelini yine canlandırdığı bir başka gerçek karakterle, The Revenant filminde bir ayı saldırısı sonucu vahşi doğada yaşam mücadelesi veren Hugh Glass karakteri ile kazandı. DiCaprio’nun gerçek karakterleri iyi canlandırması sonucu, yeni bir biyografi filminde efsanevi müzik yapımcısı Sam Phillips’i oynayacağı da son gelen haberler arasındaydı.

Geçen yıl aktörün The Revenant‘ın senaristi Mark L. Smith’in senaristliğini üstlendiği Conquest adlı filmde ve henüz senaristi-yönetmeni belli olmayan The Truevine filminde yer alacağı açıklanmıştı. Bu projelere bugün de The Black Hand projesi eklendi. Paramount’ın haklarını satın aldığı bu projenin başrolü de, yapımcılığı da DiCaprio’ya teslim edildi. Stephan Talty’nin aynı adlı biyografik kitabından uyarlanacak filmin senaristi de, yönetmeni de belli değil. DiCaprio bu filmde New York Polis Departmanı’nda çalışan bir polisi oynayacak.

Kitap 1860’ta doğan Joe Petrosino adlı polisin yaşamını anlatıyor. Joe insanları kaçırıp ailelerinden fidye isteyen İtalyan bir mafyanın peşine düşer. Ama 1909’da, henüz 49 yaşındayken delil toplamak amacıyla gittiği Palermo’da suikasta kurban gider. Katilleri ancak 2004’te, yani neredeyse yüz yıl sonra bulunabilir. Joe suçla mücadele eden ve bu uğurda hayatını kaybeden ilk dedektiflerdendir. Hayatını ABD’deki İtalyan ya da Sicilyalı haraç çetelerini ortaya çıkarmaya adamıştır. Filmin çekimlerine ne zaman başlanacağı ise henüz belli değil.

Yazar Hakkında

Serel İğrek

9 Nisan 1991 yılında çok şiddetli yağan yağmurlu bir günde doğmuş. Yükseleni de dahil olmak üzere homojen bir koç burcudur. İsmi tamamen orijinal ve taklitleri gerçeğini yansıtmamaktadır. Sinema ile tanışması hatırlayamayacağı kadar küçük bir yaşta başlamış. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler okumuş, sonrasında kendini Amerika'da bulmuş. Şimdilerde tekstil sektöründe hayatını yarı aç yarı tok devam ettirmekte. Boş vakitlerini senaryo yazarak süsler.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.