Danimarkalı usta yönetmen Lars Von Trier’in yönetmen koltuğunda oturacağı yeni filmi The House That Jack Built‘in başrolünde Uma Thurman’ın yer alacağı haberi sinemaseverlerle paylaşıldı.

Yaklaşık kırk yılı aşkın kariyeri boyunca ses getiren birçok yapıt üretmiş olan Trier,  2014’te sinemaya ara verme kararı almıştı. Büyük başarılara imza atan yönetmen, Mart 2017‘de The House That Jack Built adında seri katil-gerilim türünde yeni bir projeye imza attığını duyurdu.

Trier yeni filmini ilk olarak 8 bölümlük bir mini dizi halinde yayımlayacağını planlamıştı; ancak bu projeyi uzun metraja dönüştürerek beyazperdede izleyicilerle buluşturmaya karar verdi. Geçtiğimiz günlerde filmin oyuncu kadrosuyla ilgili birkaç bilgi edinmiştik. Aralarında Matt Dillon, Riley Keough, Sofie Gråbøl ve Bruno Ganz gibi usta oyuncuların bulunduğu bu dikkat çekici kadroya Uma Thurman ve Siobhan Fallon Hogan da eklendi. Daha önceden yönetmenin Nymphomaniac‘ta birlikte çalıştığı Uma Thurman, yeni filmde başrolde yer alacak.

Aykırı içeriklere sahip filmleri ve tartışmaya neden olan sahneleriyle vermek istediği mesajların hafızalara kazınmasını ve dünya çapında yayılmasını sağlayan yönetmenin yeni filmi, sinema dünyasında yeni tartışmalara yol açacak gibi görünüyor.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.