Sabahattin Ali’nin “Kürk Mantolu Madonna” kitabından uyarlanacak sinema filminde başrol oynayacak isim belli oldu. Maria Puder karakterini dünyaca ünlü Fransız yıldız Marion Cotillard canlandıracak.

Kürk Mantolu Madonna‘yı beyaz perdeye uyarlamak üzere hakları elinde bulunduran Ay Yapım; Lion, Macbeth ve No Escape gibi önemli Hollywood filmlerinin arkasındaki yapım şirketi The Weinstein Company ile işbirliğine gitti ve bu sayede Maria Puder rolü Cotillard’a teklif edildi.

Henüz anlaşma imzalanmasa da, Cotillard’ın kitabı okuyup çok beğendiği ve projeye de olumlu baktığı söyleniyor.

Ece Yörenç’in senaryolaştıracağı Kürk Mantolu Madonna’nın Raif Efendi’sini kimin canlandıracağı ise henüz belli değil.

Kürk Mantolu Madonna Hakkında:

Sabahattin Ali’nin 1943 yılında yayımladığı kitabı Kürk Mantolu Madonna, Maria Puder ve Raif Efendi’nin naif aşkını anlatır. Raif Efendi içine kapanık, melankolik ve sessiz bir karakterdir. Hayatı boyunca birçok şeye boyun eğmiş, haksızlığa uğradığında bile buna karşı koyamamıştır. Deyim yerindeyse, yaşamak onun için keyif alınmadan yapılan bir görevdir. Sevmediği bir kadınla evlenmiş ve başkalarının istediği gibi bir insan olarak hayatını sürdürmüştür. Gerçekten yaşadığını hissettiği sadece bir anısı olmuştur ve günlüğüne yazdığı bu anıyla, kendisinin bir o kadar zıttı ve tamamlayıcısı olan Maria Puder ile yaşadığı büyüleyici aşka tanık oluruz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.